Kamion zůstal vzpříčený přes celou vozovku, silnice byla v místě nehody uzavřená do sedmi hodin ráno. Řidiči museli proto využít objízdné trasy po okolních silnicích nižších tříd.

Havarovaný kamion s nákladem masa a uzenin se podařilo vyprostit v sedm ráno. Celková škoda na kamionu a nákladu byla vyčíslena na 2 230 000 korun. Další škoda za 30 tisíc korun vznikla na svodidlech. „V místě nehody, která se stala mezi Mrákotínem a Krahulčím, byla hustá mlha," sdělila policejní mluvčí Dana Čírtková. Kamion při průjezdu levotočivou zatáčkou najel na krajnici a narazil do svodidel a vzrostlého stromu, pak se dostal na druhou stranu silnice, kde opět narazil do svodidel a skončil na boku. Příčina nehody je předmětem dalšího vyšetřování. Řidičem kamionu byl šestatřicetiletý Čech.

Z havarovaného vozidla unikla na vozovku nafta. „Hlášení o nehodě operační středisko hasičů přijalo v 04.47 hodin. Naftu, která při nehodě unikla z havarovaného vozidla na vozovku, zlikvidovali hasiči speciálním sorbentem. Obsah nádrží přečerpali do náhradních nádob," řekla mluvčí krajských hasičů Petra Musilová. Vyproštění havarovaného vozidla provedla specializovaná firma.

ZUZANA MUSILOVÁ