„Nákladní auto nyní leží ve středových svodidlech. Kamion zasahuje na Brno do levého jízdního pruhu a ve směru na Prahu taky na levý. Provoz zatím pokračuje pravými jízdními pruhy,“ informovala o situaci v pátek před osmou hodinou ráno policejní mluvčí Dana Čírtková.

Tragická nehoda se stala v pondělí 20. února před půl sedmou ráno na přechodu pro chodce v ulici Dolní ve Žďáře nad Sázavou. Dodávka Mercedes Benz tam srazila muže.
FOTO: Srážka chodce na přechodu ve Žďáře. Policisté hledají svědky nehody

Řidic je cizinec a má pouze malé oděrky v obličeji. Testy neprokázaly přítomnost alkoholu. Muž podle policistů na malou chvíli usnul a přejel přes zpevněnou krajnici vpravo částečně mimo komunikaci. Tam strhnul řízení vlevo a najel na středový pás, kde došlo k proražení svodidel a převrácení jízdní soupravy na levý bok.

Nařízený je odtah vozidla. „Je naloženo dvaceti tunami masa, které se budou muset přeložit. Odtahová služba se pokoušela kamion postavit na kola, proto byl provoz na Brno kolem půl šesté zcela zastavený. Tento pokus se ale nepovedl,“ vysvětlila mluvčí.

Záchranářská sanitka. Ilustrační foto.
Tragická nehoda ve Žďáře. Auto srazilo chodce na přechodu. Muž zemřel

Do odstranění překážky byl provoz obnovený pravými jízdnímu pruhy a po krajnících. „Odhadujeme, že překládání nákladu potrvá čtyři hodiny. Zatímco směr na Prahu je bez kolon, ve směru na Brno je jedoucí kolona. V místě je mlha, proto by řidiči měli jezdit opatrně,“ informovala po osmé dopoledne Čírtková.

Krátce po jedné hodině odpoledne policisté na dvacet minut zastavili provoz na dálnici i ve směru na Brno, aby souprava mohla být postavena zpátky na kola. Směr na Prahu byl průjezdný jen odstavným jízdním pruhem.

Po třetí hodině odpoledne již bylo místo nehody průjezdné oběma směry.