Od šesté hodiny večer do šesté hodiny ráno přijali policisté oznámení o pětatřiceti nehodách. „Dvě osoby se zranily. Největší počet nehod byl na Třebíčsku,“ informovala policejní mluvčí Dana Čírtková.

Ledovka komplikuje provoz na celé Vysočině. Ilustrační foto
Silnice na Vysočině pokryla ledovka. Pokud nemusíte, nevyjíždějte, radí policie

Deset minut po půl čtvrté ráno havarovalo nákladní auto převážející kovové konstrukce na silnici I/38 za Radostínem na Havlíčkobrodsku. Řidič se zranil a silnice byla zablokovaná. Před půl sedmou byl provoz obnovený kyvadlově. „V místě se tvoří kolony. Následky havárie budou odstraňovány pravděpodobně celé dopoledne,“ doplnila Čírtková.

Ledovka v Telči

V šest hodin ráno srazilo osobní auto chodce v ulici Strojírenská ve Žďáru nad Sázavou. „Šestadvacetiletý řidič jedoucí s osobním vozidlem Škoda zřejmě vlivem nepřiměřené rychlosti na namrzlé komunikaci nezvládl řízení vozidla a vjel na chodník, kde došlo ke střetu s chodkyní, která upadla," popsala policejní mluvčí Michaela Lébrová. Sanitka ženu převezla do nemocnice.

Ilustrační foto.
Ledovka na Vysočině: meteorologové před ní varují hlavně na východě kraje

V Panenské Rozsíčce na Jihlavsku narazil před osmou hodinou ranní autobus do sloupu. „V době nehody cestoval v autobuse pouze řidič, který vyvázl z nehody bez zranění,“ sdělili hasiči.

Jedno auto v rybníku, druhé v potoce

Na zamrzlém rybníce zakončila ranní jízdu řidička nedaleko obce Růžená na Jihlavsku. „Řidička jedoucí s osobním vozidlem zřejmě nepřizpůsobila rychlost jízdy a s vozidlem vyjela mimo vozovku, kdy se vozidlo přetočilo na střechu a zůstalo na zamrzlém rybníce,“ popsala Lébrová. Žena se při nehodě zranila a sanitka ji převezla do nemocnice.

U Křelovic na Pelhřimovsku zůstalo auto po nehodě před půl osmou ráno převrácené na střechu. Řidička vyjela s osobním autem značky Hyundai na trávnatý svah a převrátila auto do tamního potoka. „Při nehodě se zranila řidička osobního vozidla, kterou zdravotníci po nezbytném ošetření na místě události převezli sanitním vozem k dalšímu ošetření do pelhřimovské nemocnice," popsala mluvčí hasičů Petra Musilová. Kvůli vyproštění auta povolali jeřáb. Na střeše mimo silnici skončilo auto i u obce Těchobuz. I tam se zranil jeden člověk.

Kamion s osobním autem se srazily před sedmou hodinou mezi obcemi Knyk a Český Dvůr na Havlíčkobrodsku. Řidič osobního auta značky Citroen odstavil svůj vůz kvůli ledovce při pravém okraji silnice. „Následně řidič jedoucí s nákladní soupravou narazil do stojícího vozidla. Ke zranění osob nedošlo,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Lébrová.

Díky stoupajícím teplotám se situace na silnicích zlepšuje. Největší problémy byly po sedmé hodině na silnicích nižších tříd. Hlavně na Havlíčkobrodsku.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Ledopády u Sedlice jsou magnetem horolezců. Podívejte se na mohutné krápníky

Zdroj: David Tichý