Třiatřicetiletý motorkář jel ve směru na Červený Kříž. „Na přímém úseku komunikace v klesání z dosud nezjištěných příčin vyjel vpravo ve směru své jízdy na nezpevněnou část krajnice, kde narazil do sloupu telefonního vedení. Následky dopravní nehody jsou fatální. Při nehodě motocyklista utrpěl zranění neslučitelná se životem a na místě dopravní nehody zemřel,“ informovala policejní mluvčí Dana Čírtková.

Kromě vyhaslého života si nehoda vyžádala i škody na majetku. „Vznikla při ní hmotná škoda přesahující částku 90 000 korun,“ vyčíslila Čírtková. Okolnosti nehody nyní šetří policisté z dopravního inspektorátu Havlíčkův Brod.

Letos na Vysočině zemřelo už sedm motorkářů, dalších několik desítek se jich při nehodách zranilo. „Policisté Krajského ředitelství policie kraje Vysočina šetřili od začátku letošního roku do konce září dopravní nehody, při kterých mělo účast 105 motocyklistů. Čtrnáct se těžce zranilo a 72 dalších se zranilo lehce. Bez zranění z nehody vyvázlo pouhých 13 motocyklistů. Dva motocyklisté, kteří byli účastníkem nehody, byli v době nehody v podnapilém stavu,“ doplnila Čírtková.