Pracovníci tam opravují poškozené trakční vedení. Škodu na infrastruktuře odhadla Správa železnic na milion korun.

"Rozsah poškození tam je větší, než jsme předpokládali bezprostředně po nehodě. Poškozeno je zhruba 700 metrů trakčního vedení a další související zařízení, která jsou nutná pro funkci trakčního vedení," řekla ČTK mluvčí Správy železnic Nela Friebová dnes hodinu po poledni.

Ilustrační foto
Potvrzeno: český „Šinkanzen“ bude zastavovat i ve stanici Jihlava – Pávov

Nejprve se předpokládalo, že se vlaky vrátí na trať dnes v poledne, pak ČD na webu zveřejnily předpoklad zprovoznění kolem 18:00.

Vlak narazil do stromu na trati v neděli před 09:00. Při nehodě se zranil strojvedoucí, uvedl dříve mluvčí ČD. Dráhy původně předpokládaly obnovení provozu vlaků okolo dnešního poledne, dnes termín postupně posouvají.

Na Vysočině v neděli foukal vítr. Kvůli spadlým stromům měli hasiči od nedělního rána do večerních hodin čtyři desítky výjezdů, nejvíc stromů odstraňovali z komunikací na Havlíčkobrodsku a Pelhřimovsku. Na železnici byl v neděli přerušený provoz také mezi Humpolcem a Havlíčkovým Brodem a Dačicemi a Telčí. České dráhy o tom informovaly na facebooku. V těchto úsecích už vlaky jezdí.