Policisté ho začali pronásledovat, řidič ale nedbal ani na opětovné pokyny k zastavení. Ze směrů, kam mohl řidič jet, už v tu dobu přijížděly další policejní hlídky. „V Dlouhé Brtnici řidič vozidla Audi zajel do hospodářského objektu, kde havaroval a s vozidlem již nemohl pokračovat v jízdě, osádka z automobilu okamžitě utekla,“ popsala dramatický konec honičky policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Policisté ukrytou dvojici v krátké době nalezli, jednalo se o sedmatřicetiletého muže z Třebíčska a sedmadvacetiletou ženu z Jihlavska. Muž byl zadržen, podrobit se dechové zkoušce a testu na zjištění ovlivnění návykovou látkou však odmítl. „U muže policisté zjistili, že nemá řidičské oprávnění, ani ho nikdy nevlastnil, a má soudem uložený trest zákazu činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel,“ uvedla Kroutilová.

Muž je nyní podezřelý ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí. „Podezřelý je ještě ze spáchání přestupků na úseku dopravy, a to v souvislosti s neuposlechnutím výzvy policistů k zastavení a odmítnutí zkoušek nutných ke zjištění, zda nebyl při řízení vozidla pod vlivem alkoholu a drog,“ doplnila Kroutilová. Sedmadvacetiletá žena měla u sebe krystalickou látku, která bude podrobena zkoumání na odborném policejním pracovišti.

Ilustrační fotografie.
Cizinec chtěl krást, skončil ve vystavených hroznech