Policisté se o nehodě na 78,9 kilometru ve směru na Brno dozvěděli patnáct minut po desáté večerní. Řidič osobního auta jedoucí v levém jízdním pruhu zrovna přejížděl do pravého jízdního pruhu, když narazil do tahače s návěsem. Osobní vůz po střetu přejel dálnici a narazil do svodidel na pravé straně. Od nich se odrazil a zůstal v pravém jízdním pruhu stát.

Policisté následně u dvaačtyřicetiletého muže zjistili 2,49 promile alkoholu v dechu. „Řidiče osobního vozidla policisté vyzvali, aby se podrobil lékařskému vyšetření, které je spojené s odběrem krve, což řidič bezdůvodně odmítl. Vzhledem k tomu, že existovalo důvodné podezření, že bude řidič i přes zákaz pokračovat v jízdě, policisté ho zajistili a převezli k vystřízlivění na protialkoholní záchytnou stanici do Jihlavy,“ popsala policejní mluvčí Dana Čírtková.

Jak dále policisté zjistili, řidič osobního vozu neměl uhrazenou dálniční známku. Nyní je podezřelý ze spáchání dopravního přestupku a přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.