Na silnici třetí třídy číslo 40611 mezi Telčí a Horní Myslovou srazilo v sobotu kolem šesté hodiny ráno mladého chodce auto.  Policisté žádají o spolupráci a vyzývají svědky, aby se přihlásili na tísňové lince 158.

„Dosud neustanovené vozidlo v místě asi jeden kilometr od Telče směrem na Horní Myslovou srazilo jednadvacetiletého chodce a řidič z místa nehody ujel. Chodec, kterého na místě našli další projíždějící řidiči v 6.15 hodin, byl s velmi vážnými zraněními převezen do brněnské nemocnice," uvedla tisková mluvčí Monika Pátková z Krajského ředitelství policie Kraje Vysočina.

Na místo nehody vyjel kompletní výjezd jihlavského územního odboru. Policisté místo nehody ohledali a zadokumentovali. V současné době pátrají po řidiči a vozidle, které muže srazilo. Obracejí se na případné svědky události, aby se přihlásili na tísňové lince 158. Policisté uvítají svědectví od osob, které se v uvedenou dobu v okolí místa nehody pohybovaly a všimly si projíždějících vozidel případně dalších okolností, které by mohly přispět k vypátrání neznámého vozidla.

Vzhledem k tomu, že při nehodě pravděpodobně došlo k poškození automobilu, mohou podat důležité informace i osoby, zabývající se opravami vozidel.