Provoz na trati Brno - Jihlava byl v úseku Jihlava - Luka nad Jihlavou zastavený. „Vyprošťovací práce trvaly až do odpoledních hodin. Provoz se podařilo obnovit patnáct minut po sedmnácté hodině,“ sdělil mluvčí Správy železnic Marek Illiaš. Škoda přesáhla sedm milionů korun.

Nehoda se podle mluvčího drážní inspekce Martina Drápala stala v šest hodin ráno. „Nákladní vlak se s odstavenou lokomotivou srazil, když projel návěst zakazující jízdu. Odstavenou lokomotivu vlak sunul čtyřiadevadesát metrů, pak obě lokomotivy vykolejily. U nehody zasahovali drážní hasiči z Havlíčkova Brodu a Brna,“ potvrdil.

Bohumín, žhářský útok, po stopách pachatele.
Žhář z Bohumína nechal uhořet syna i vnuka. Nikdo to nechápe

Na jihlavském nádraží narazil do lokomotivy nákladní vlak dopravce ČD Cargo. „Hasičům se nakonec podařilo dostat lokomotivy zpět na koleje pomocí hydraulické techniky a nebyl zapotřebí nehodový vlak,“ poznamenal Illiaš.

Podle drážní inspekce vznikla na místě škoda 7,3 milionů korun. Pět milionů je škoda na odstavené lokomotivě, dva miliony na nákladním vlaku a tři sta tisíc korun na trati. „Drážní inspekce dál šetří příčiny a okolnosti mimořádné události," dodal Drápal.

Ilustrační foto
Tragédie v jihlavském Kronospanu. Pracovní úraz uklízeče skončil smrtí

České dráhy zajistily pro cestující náhradní autobusovou dopravu v úseku Jihlava - Okříšky a zpět, stejně tak při cestě na trase Jihlava - Luka nad Jihlavou.

Nehod na železnici v kraji je v poslední době stále více. Podle drážní inspekce, která vydává průběžné statistiky mimořádných událostí na dráhách v jednotlivých krajích, se letos od začátku roku do konce července stalo celkem padesát událostí tohoto typu. Loni se za stejné období stalo jednačtyřicet nehod a v roce 2018 to bylo čtyřiatřicet událostí.