Prvního pohřešovaného seniora nahlásili jeho příbuzní deset minut po půl deváté večer. Šlo o devětašedesátiletého muže, který odešel kolem sedmnácté hodiny z domu v malé obci na Havlíčkobrodsku. „Měl namířeno ke svému sousedovi, k němuž ale nedošel. Vzhledem k tomu, že muž trpí zdravotními problémy, jeho rodina se bála o jeho život,“ vysvětlila policejní mluvčí.

Do pátrání se zapojilo několik policejních hlídek. Přidali se i policejní psovodi a vojáci. „Do pátrání byl nasazen také vrtulník Letecké služby Policie České republiky. Během zjišťování podrobného popisu pohřešovaného muže bylo zjištěno, že v místní části Havlíčkova Brodu se pohybuje muž, který působí velmi zmateně,“ pokračovala Dana Čírtková.

Muže následně přivezli strážníci Městské policie Havlíčkův Brod na místní obvodní oddělení k ověření totožnosti. „Potvrdilo se, že se skutečně jedná o pohřešovaného. Po prohlídce lékařem si muže převzali jeho rodinní příslušníci,“ dodala policejní mluvčí.

Informace o pohřešování druhého muže přijali policisté okolo dvaadvacáté hodiny. Dcera postrádala svého devětasedmdesátiletého otce, který bydlí v malé obci na Pacovsku. „Muž odešel kolem osmnácté hodiny z místa svého bydliště společně se svým psem. Pohřešování oznámila policistům jeho dcera, která měla obavu o jeho život. Důvodem byla skutečnost, že i tento muž trpěl zdravotními obtížemi a ty mohly výrazně ovlivnit jeho orientaci v místě, kde se aktuálně pohyboval,“ popsala Dana Čírtková.

I do této pátrací akce se zapojil policejní vrtulník. „Ten kolem půlnoci muže našel na cestě zhruba jeden kilometr od místa jeho trvalého bydliště. Muž byl v pořádku a do další péče si ho převzala jeho dcera,“ uzavřela Dana Čírtková.