Dopoledne působil vítr problémy v Jihočeském kraji, pak se dostal na Vysočinu. Na Pelhřimovsku bylo přes dva tisíce odběratelů s omezením dodávek a také na Třebíčsku, kde bylo necelých tisíc domácností bez dodávek elektrické energie.“ Další poruchy evidujeme na Jihlavsku, Třebíčsku a v okolí Velkého Meziříčí a týkají se dohromady necelých 500 domácností,“ přiblížil před pátou hodinou odpoledneRoman Šperňák za E.ON a uklidnil veřejnost, že se situace uklidňuje a nové poruchy nepřibývají. Energetici plánují obnovení dodávek ještě během dneška.

Ilustrační foto.
V počtu srážek aut se zvěří je Vysočina druhá, nejméně nehod je na Jihlavsku

Silný vítr na Vysočině komplikuje život řidičů. K popadaným stromům vyjíždějí hasiči. Na první zásah jeli hasiči okolo jedenácté hodiny do Litkovic na Pelhřimovsku. Krátce nato se s popadanými stromy a větvemi doslova roztrhl pytel. Hasiči zasahují na Jihlavsku, Třebíčsku, Havlíčkobrodsku, Pelhřimovsku i Žďársku. „Předpověď meteorologů se naplnila. V souvislosti s počasím zasahovali hasiči na Vysočině od dnešního dopoledne již u šesti desítek událostí. Nejčastěji odstraňovali stromy a větve, které padly na komunikace a bránily tak plynulému provozu. Nejvíce událostí zatím evidujeme na Pelhřimovsku,“ uvedla vysočinská hasičská mluvčí Petra Musilová po třinácté hodině. „V současné době také v kraji likvidujeme dva požáry lesních porostů, konkrétně zasahujeme u Radějova na Pelhřimovsku a obce Tunochody na Havlíčkobrodsku. Hašení těchto lesních požárů nám komplikuje silný vítr,“ dodala.

Vysočina jako ráj pro nelegální práci: zátah celníků postihl i firmy z Jihlavska

Některé silnice byly kvůli popadaným stromům neprůjezdné. Dopravní nehody zatím policisté neevidují. „V tuto chvíli nemáme žádnou nehodu v souvislosti s větrem a popadanými stromy hlášenou,“ informovala krátce po poledni policejní mluvčí Dana Čírtková.