Husté sněžení zřejmě stálo za nehodou, která se stala v sobotu 30. ledna u Komorovic na Pelhřimovsku. Čtyřiadvacetiletý řidič osobního auta dostal na sněhu smyk, přejel do protisměru a střet s dodávkou se mu stal osudným. HC Pelhřimov následně uvedl, že šlo o hráče klubu Patrika Břízu.

I přes tragický závěr měsíce byl letošní leden lepší než loňský, tehdy zahynulo sedm osob. Dále policisté evidují v letošním roce pouze jedno těžké zranění a osmašedesát lehkých. I tam je patrný pokles. Vzrostla však hmotná škoda, téměř čtyřiadvacet milionů je o pětinu více než loni.

Celkem bylo za první měsíc letošního roku 313 dopravních nehod, o čtyřicet méně než loni. Mezi nejčastější příčiny dopravních nehod v lednu patřil v sto sedmi případech způsob jízdy a pětadevadesátkrát to byla nepřiměřená rychlost. Devětadevadesát havárií pak nezavinil řidič, šlo o střety s lesní zvěří.

Za leden ví policisté také o dvou nehodách s chodci a dvou karambolech cyklistů. Pětkrát se řidič před havárií posilnil alkoholem. „Ve většině případů se jedná o hladiny vyšší než jedno promile, v některých případech dokonce o hladiny téměř dvě promile alkoholu v dechu,“ přiblížila policejní mluvčí Dana Čírtková s tím, že se strážci zákona na alkohol za volantem budou zaměřovat.

Dopravní nehody v kraji Vysočina za leden 2021

Útvar Počet nehod Škoda (v tisících korun) Úmrtí
ÚO Pelhřimov 58 4264 1
ÚO Havlíčkův Brod 67 4284 0
ÚO Jihlava 61 6305 0
ÚO Třebíč 56 2335 0
ÚO Žďár nad Sázavou 47 3117 0
DO Velký Beranov 24 3637 0
Kraj Vysočina 313 23942 1
Zdroj: Policie ČR