Nehoda se stala na 125,4 kilometru vysočinské dálnice. Dvaadvacetiletý řidič tam jel po osmé hodině večer s dodávkou Fiat Ducato s rumunskou registrační značkou. Pravou přední částí narazil do levé zadní části osobního auta značky Hyundai, ve kterém kromě řidičky jeli další tři spolujezdci.

Po nárazu dostalo osobní auto smyk. „Narazilo přední části vozidla do krajových ocelových svodidel, která poškodilo. Od těchto svodidel se vozidlo odrazilo z krajnice zpět do pravého a levého jízdního pruhu, kde se otočilo kolem své osy a zůstalo stát na krajnici otočené ve směru jízdy na Prahu,“ popsala policejní mluvčí Dana Čírtková.

Při nehodě se naštěstí nikdo nezranil, ale posádka z osobního auta utrpěla po nárazu šok. „Při nehodě došlo ke hmotné škodě na majetku zúčastněných vozidel, krajových svodidlech a podření komunikace v celkové výši tři sta padesát tisíc korun,“ sdělila mluvčí.

Zatímco dechová zkouška u řidičky byla negativní, cizinci za volantem dodávky naměřili policisté 2,24 promile alkoholu v dechu. Druhé měření ukázalo dokonce 2,31 promile. „Vzhledem k podnapilosti řidiče, který dopravní nehodu zavinil, policisté cizince zajistili a převezli k vystřízlivění na protialkoholní záchytnou stanici do Jihlavy. Po jeho vystřízlivění budou dnes probíhat další procesní úkony,“ dodala Čírtková.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Most nad D1 u Řehořova má své dny sečtené. Obec chce po státu nový, zvažuje soud

Most přes dálnici D1 u Řehořova je ve špatném stavu a do třiceti dní půjde k zemi. | Video: Deník/Martin Singr