K dopravní nehodě došlo mezi 110. a 111. kilometrem dálnice D1 ve směru na Brno v pátek před půl druhou ráno. „Řidič jel po dálnici s nákladní soupravou a na přívěsu vezl nadměrný náklad. Jednalo se o železnou konstrukci – lávku. Při průjezdu pod dálničním mostem došlo k nárazu nákladu do mostní konstrukce,“ popsala nehodu policejní mluvčí Dana Čírtková.

Po nárazu se železná lávka z přívěsu utrhla a zůstala ležet v levém jízdním pruhu. „Nákladní vozidlo přejelo na krajnici a jeho dva technické doprovody místo nehody označili do příjezdu policistů,“ uvedla mluvčí.

Místem se po nehodě dalo projet s omezením. „Policisté vedli dopravu ve směru na Brno přes přilehlé parkoviště. Konstrukci musel na místě odstraňovat speciální jeřáb a po dobu odstraňování následků nehody se doprava ve směru Brno zastavila úplně,“ komentovala mluvčí.

Při nehodě se nikdo nezranil. „Policisté u řidiče provedli dechovou zkoušku s negativním výsledkem,“ doplnila mluvčí. Celková škoda se vyšplhala na téměř 600 tisíc korun. Řidiče potrestala policie pokutou.

Vánoční trolejbus se líbí dospělým i dětem, v prvním týdnu byl nejčastěji k vidění na lince G. | Video: Deník/Martin Singr