Šéf jihlavského dopravního podniku Radim Rovner uvedl, že nehoda nemá s dopravním podnikem souvislost. „To, co se stalo, je obrovská tragédie, která se stala v osobním volnu zaměstnance. S dopravním podnikem to nijak nesouvisí,“ řekl Rovner. Informace šířící se po sociálních sítích, že jde o zaměstnance, který měl už loni zavinit údajnou nehodu s chodcem, označil Rovner za lži.

Dopravního podniku se zastal mluvčí jihlavského magistrátu Radovan Daněk. „Za posledního dva a půl roku, kdy pracuji jako mluvčí, nedošlo při nehodách našich vozidel k žádnému vážnějšímu ublížení na zdraví. Naši řidiči patří v tomto směru k republikové špičce a náš podnik patří k nejbezpečnějším mezi ostatními podniky v republice,“ přidal své vyjádření mluvčí magistrátu.

Děsivá velikonoční nehoda na přechodu v Jihlavě.
VIDEO: Děsivý záběr sražení chodců s kočárkem na přechodu v Jihlavě

Dvaašedesátiletý řidič zřejmě chodce na přechodu přehlédl. Podle vyjádření vedení podniku mu byla činnost řidiče městské hromadné dopravy pozastavena. „Řidiči, který byl účastníkem nehody, jsme řidičský průkaz po nehodě neodebírali, což není nic neobvyklého,“ uvedla krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.

Hrozivou nehodu zachytily městské kamery. Z nich je patrné, že řidič v dodávce na chodce nereagoval úhybným manévrem ani brzděním. Muže a ženu srazil pravým bokem auta, přičemž urazil zrcátko. Ženu náraz katapultoval několik metrů od přechodu. Ve vzduchu se několikrát přetočila a tělem narazila do sloupu.

Řidič po několika metrech sám zastavil. Nehoda se stala krátce po jedné hodině odpoledne na přechodu pro chodce mezi ulicemi Vrchlického a Jana Masaryka. „Před křižovatkou, kde byla v danou chvíli vypnutá světelná signalizace, se řidič zřejmě plně nevěnoval řízení vozidla a ohrozil chodce, kteří přecházeli vozovku přes vyznačený přechod pro chodce,“ popsala Čírtková.

Ženu čeká operace v Brně

Muž vyvázl ze srážky s lehkým zraněním, dítěti v kočárku se nic nestalo. Ženu nejprve odvezla sanitka do jihlavské nemocnice, a poté ji transportoval letecky vrtulník do Brna s poraněním hrudníku a pánve. „Stav ženy je stabilizovaný. Utrpěla středně těžká poranění, která si vyžádají plný operační zákrok,“ uvedla mluvčí Fakultní nemocnice v Brně Veronika Plachá.

Řidič zatím nebyl z ničeho obviněn. Policie čeká mimo jiné na vývoj zdravotního stavu ženy, což bude mít i zásadní vliv na zvolenou právní kvalifikaci případu, do něhož promluví i další znalecké posudky. Pokud bude řidič obviněn a skončí před soudem, kromě trestu mu reálně hrozí i několikaletý zákaz řízení.