Nehoda se stala v pondělí po desáté hodině v noci. Řidič jel s plně naloženou jízdní soupravou ve směru od Telče do Třebíče. „Za jízdy se zřejmě plně nevěnoval řízení vozidla a následně sjel s jízdní soupravou z vozovky vpravo na zpevněnou krajnici, následně na nezpevněnou krajnici a travnatý pás, kde s jízdní soupravou havaroval na pravý bok,“ popsala policejní mluvčí Dana Čírtková.

Na silnici mezi Pístovem a Popicemi srazilo auto člověka.
Tragická nehoda u Jihlavy: mezi Pístovem a Popicemi srazilo auto člověka

Řidič nebyl schopný nechat nákladní auto odtáhnout. Místo nehody bylo celou noc průjezdné pouze jedním jízdním pruhem. Kolem tři čtvrtě na sedm začal odtah havarovaného kamionu a silnice tam byla uzavřená celá. Kolem půl osmé byla silnice znovu průjezdná kyvadlově.

Škoda na nákladním autě byla celkem čtvrt milionu korun – sto tisíc na tahači a sto padesát tisíc na návěsu. „Dále došlo k hmotné škodě na zemině u komunikace I/23, která byla kontaminovaná uniklou naftou z pravé nádrže tahače,“ doplnila policejní mluvčí.

Při nehodě se nikdo nezranil a dechová zkouška na alkohol byla u řidiče negativní. Nehodu s ním vyřešili policisté na místě pokutou.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: V centru Jihlavy vznikne nová zastávka. V budoucnu pomůže i Horácké aréně

Zdroj: Deník/Martin Singr