Na policisty se v pondělí 27. února obrátila vystrašená žena, která měla strach o život svého šestapadesátiletého bratra. Ten po sobě zanechal dopis na rozloučenou a odjel neznámo kam. Pravděpodobně však na svoji chatu někde v okolí Stonařova.

Policisté vyrazili na místo. Kvůli špatně udržované cestě se spoustou výmolů však museli poslední úsek urazit pěšky. Obcházeli chaty a snažili se zjistit, která je ta správná. U jedné z nich si všimli muže, který se snažil oběsit. „Muž měl kolem krku omotané lano, které bylo uvázané na větvi vzrostlého stromu,“ sdělila policejní mluvčí Dana Čírtková.

Ilustrační foto.
Kejda v noci zaplavila pole u Zhoře, nádrž se zřítila. Případ nyní řeší policie

Policisté museli být rychlí. Jeden z dvojice muže nadzvedl a druhému policistovi se podařilo lano plně uvolnit. „Muž byl ve vážném zdravotním stavu, proto ho uložili do stabilizované polohy a zajistili jeho základní životní funkce a současně ověřili, že začal dýchat,“ popsala Čírtková.

Alkohol a prášky

Zavolali zdravotníky a muže udržovali v teple. Zabalili ho do plachty a služebních bund. „Mužův zdravotní stav se zhoršoval a částečně upadal do krátkého bezvědomí. Z jeho dechu byl silně cítit alkohol a v blízkosti se nacházelo několik prázdných balení od léků,“ doplnila mluvčí.

Mezitím na místo dorazila záchranka i s vrtulníkem a muže si převzali do péče.

Pouta, zatýkání - Ilustrační foto
Rozsudek v kauze bitky o vrátnici ve Stříteži u Jihlavy padne za dva týdny

Policisté ještě zkontrolovali chatu a nedaleko mužova auta našli klíče, které poté předali na služebně příbuzným. „Podobné zákroky mě vždy utvrzují v tom, že v rámci našeho krajského ředitelství pracují policisté, kteří se dokáží správně rozhodnout a dokáží spolupracovat. Jsem rád, že mohu těmto lidem osobně poděkovat za jejich odvahu a duchapřítomnost, protože tito kolegové dělají celému policejnímu sboru dobré jméno,“ řekl při ocenění krajský policejní ředitel Miloš Trojánek.

Miloš Kuchyňa patří na Vysočině mezi velice zkušené policisty a letos dosáhne třicet let služby. Jeho mladší kolega Vladimír Štulík je u policie šest let.