Podle prvotních informací projížděl muž po dálnici ve směru jízdy na Brno. Řidič nepřizpůsobil rychlost jízdy, kdy s vozidlem vlivem vysoké rychlosti dostal na mokré vozovce smyk, přejel přes středový travnatý pás, kde narazil do středových ocelových svodidel, od kterých se vozidlo dále odrazilo zpět na těleso dálnice a přejelo přes levý, pravý a přídatný jízdní pruh a vyjelo na dálniční odpočívku, kde narazilo do zadní části odstavené nákladní soupravy složené z tahače a návěsu.

Při nárazu utrpěl dvaačtyřicetiletý řidič osobního vozidla zranění neslučitelná se životem. V době nehody cestoval ve vozidle sám. „Místo zůstalo po nehodě s opatrností průjezdné, omezení provozu se dotklo v době vyšetřování okolností nehody pouze provozu v odbočovacím pruhu,“ prozradila k případu policejní mluvčí Dana Čírtková.

Policisté z dálničního oddělení Velký Beranov se navíc obracejí na případné svědky noční tragické nehody s prosbou. Policisté potřebují konkrétně svědectví ke způsobu jízdy osobního vozidla BMV 540 v daném místě ve směru jeho jízdy od Prahy na Brno. „Uvítali bychom také případné záběry z palubních kamer vozidel, která jela za osobním vozidlem BMW 540, případně v opačném směru jízdy a zaznamenala průběh dopravní nehody. Veškerá svědectví a případné poznatky lze sdělit na lnice 158,“ informovala Dana Čírtková.