„Řidič vjel na železniční přejezd v době, kdy se začaly sklápět závory železničního přejezdu. Po jejich sklopení řidič s nákladním vozidlem zůstal mezi sklopenými závorami stát,“ informovala policejní mluvčí Dana Čírtková.

Zaseknutý kamion navíc ohrozil také cestující ve vlaku, který se blížil k přejezdu. „Na situaci naštěstí dokázal zareagovat strojvedoucí právě přijíždějícího vlaku. Byl nucen urychleně zatáhnout rychlobrzdu vlaku se čtyřmi připojenými železničními vozy. Ve vlaku se v době události přepravovalo dvaadvacet cestujících, včetně průvodčího. Vlakovou soupravu se podařilo zastavit v bezprostřední blízkosti před stojícím nákladním vozidlem s návěsem,“ popsala Čírtková.

Řidič nákladního auta poté z místa nehody ujel. „Vozidlo mělo pokračovat v jízdě po silnici ve směru na Třebíč. Policisté se obracejí na veřejnost se žádostí o pomoc při pátrání po neznámém vozidle a jeho řidiči. Mělo by jít o nákladní soupravu složenou z tahače, který měl oranžovou kabinu a návěs s šedou plachtou. Pomoci mohou všichni řidiči, kteří projížděli v pondělí mezi půl jedenáctou a jedenáctou po silnici II/406 ve směru od Brtnice na Třebíč a mají ve svém vozidle palubní kameru. Stejně i řidiči jedoucí v opačném směru ve zmíněném čase,“ apelovala Čírtková.

S případným svědectvím se obracejte na linku 158. Policisté by uvítali, kdyby se přihlásil samotný řidič vozidla nebo jeho provozovatel. Řidič nákladního vozidla je podezřelý ze spáchání přečinu obecného ohrožení z nedbalosti.