Čtyřiašedesátiletý řidič tahače s návěsem musel zastavit v pravém jízdním pruhu na konci kolony, která se před ním vytvořila. "Řidič osobního vozidla na tuto situaci nedokázal včas zareagovat. Po nárazu se osobní vozidlo, ve kterém v době nehody cestoval pouze řidič, zaklínilo pod zadní část nákladního vozidla. Padesátiletý řidič osobního vozidla Porsche Cayenne se slovenskou registrační značkou utrpěl při nehodě zranění neslučitelná se životem a na místě nehody zemřel," sdělila policejní mluvčí Dana Čírtková.

Místo vážné dopravní nehody bylo zcela neprůjezdné a provoz na dálnici D1 na Prahu musel být zastaven. Policisté odkláněli provoz z dálnice na exitu 162 – Velká Bíteš a vozidla najížděla na dálnici D1 zpět na exitu 153 – Lhotka. Deset minut před třináctou hodinou se podařilo zprůjezdnit v místě nehody levý jízdní pruh a kolem půl druhé se v místě podařilo plně obnovit provoz.

Policisté provedli u řidiče nákladního auta dechovou zkoušku s negativním výsledkem. Při dopravní nehodě vznikla škoda ve výši 1 580 000 korun. "Další okolnosti tragické nehody jsou předmětem šetření policistů z dálničního oddělení Velký Beranov. Příčinou dopravní nehody byla s největší pravděpodobností nepřiměřená rychlost řidiče osobního vozidla, který se plně nevěnoval řízení a nedokázal adekvátně zareagovat na situaci v silničním provozu, která vznikla před ním," doplnila Čírtková.

V letošním roce zemřelo na silnicích v Kraji Vysočina při dopravních nehodách dvacet osob. Na dálnici D1 v úseku, který patří do služební působnosti dálničního oddělení ve Velkém Beranově, se v letošním roce jedná o druhou tragickou dopravní nehodu.