Ráno po sedmé hodině jel neznámý řidič osobního vozidla ve směru od Žďáru nad Sázavou na Jihlavu.

„Na přímém úseku komunikace před horizontem začal řidič předjíždět kolonu pomalu jedoucích vozidel. V té době jel v protisměru ve směru od Jihlavy řidič vozu VW Passat, který aby zabránil čelnímu střetu, strhl řízení, dostal s autem smyk a vyjel mimo komunikaci do příkopu," popsala policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Řidič druhého vozidla z místa ujel.

Při dopravní nehodě se šes-tadvacetiletý řidič automobilu Passat zranil a na ošetření musel být převezen do jihlavské nemocnice. „Provedenou dechovou zkouškou u něho policisté požití alkoholu vyloučili. Škodu na vozidle předběžně vyčíslili na sto dvacet tisíc korun. Dopravní nehodu policie dále šetří," konstatovala Kroutilová.

Policisté se obracejí na občany se žádostí o spolupráci při pátrání po neznámém řidiči. „Uvítali bychom informace zejména od osádek vozidel, která jela v koloně a řidič neznámého vozidla je předjížděl," pravila mluvčí Kroutilová. „Pro nás jsou důležité nformace týkající se tohoto automobilu. Žádáme také, aby se na tísňovou linku 158 přihlásili svědci, kteří viděli havárii vozidla VW Passat," dodala mluvčí.