Dramatická událost začala telefonátem na tísňovou linku 158, to bylo ještě před šestou hodinou ranní. „Telefonující žena uvedla, že má obavu, zda se něco nestalo osobě v uzamčené garáži. Žena slyšela z garáže zvuk nastartovaného automobilu, na bouchání nikdo nereagoval a vznikla tak obava, zda se uvnitř nenachází někdo, kdo potřebuje pomoc,“ popsala tisková mluvčí Jana Kroutilová.

Do obce nedaleko krajského města tak ihned vyjela policejní hlídka. Strážci zákona vypáčili pomocí teleskopického obušku uzamčená dvoukřídlá vrata garáže. „Uvnitř stálo nastartované vozidlo Opel, které mělo z výfuku do jinak utěsněného zadního okénka zavedenou hadici od vysavače,“ popsala Kroutilová pokus o sebevraždu.

Devátý ročník Cyklotour Na kole dětem. Fotografie z trasy Polná - Havlíčkův Brod.
OBRAZEM: Cyklista Zimovčák jezdil dva dni po Vysočině

Zasahující policista s policistkou okamžitě vypnuli motor a na sedačkách našli ležet muže. Ten se rozhodl řešit tímto způsobem složitou životní situaci. Ve špatném psychickém stavu byl po poskytnutí první pomoci převezen do jihlavské nemocnice.

„Chtěl bych ocenit rychlý a profesionální zásah obou policistů, který vedl k záchraně lidského života,“ okomentoval práci svých podřízených vedoucí územního odboru Jihlava Petr Petr. Ocenil i přístup ženy, která policii zavolala a muže, který se náhodně vyskytoval poblíž a pomáhal policistům vynést muže z vozidla před garáž.

Ilustrační foto.
Policie pošle domů dva cizince