Sedmačtyřicetiletý řidič Fordu Focus, který jel po vedlejší silnici ve směru od Telče na Brno, nedal na křižovatce přednost šoférovi vozu Audi a došlo ke střetu.

„Řidič fordu zemřel na místě a jeho šestapadesátiletá spolujezdkyně podlehla svým vážným zraněním po převozu do jihlavské nemocnice,“ řekla k tragické havárii policejní mluvčí Jana Kroutilová s tím, že při nehodě byla těžce zraněna také spolujezdkyně z audi.

Nebezpečný úsek zřejmě čekají úpravy

Policisté zajistili oba vozy z důvodu vyloučení technické závady a tragédii v současné době vyšetřují. „Na pomoc bude přibrán také soudní znalec z oboru dopravy,“ doplnila Jana Kroutilová.

Za poslední tři roky přišli na nebezpečné křižovatce o život již čtyři lidé a osm jich bylo zraněno. Vzhledem k tomu, že dopravní policisté tuto lokalitu vyhodnotili jako místo, kde dochází k častým nehodám, navrhli úpravu křižovatky. V polovině letošního května zaslali návrh na úpravu úseku na Ředitelství silnic a dálnic České republiky.

„Byla navržena výměna stávajícího dopravního značení a zlepšení viditelnosti křižovatky. K tomu by mělo přispět mimo jiné její zvětšení nebo úprava podkladu v retroreflexní žlutozelené barvě,“ uvedla Jana Kroutilová.

Dále bylo podle jejích slov navrženo zdrsnění povrchu s barevným odlišením v minimální délce třicet metrů. „Cílem všech těchto úprav je zvýšení bezpečnosti křižovatky a snížení nehodovosti,“ dodala.

Žena nepřežila střet s kamionem

Tragická havárie na Jihlavsku je v tomto týdnu již třetí na Vysočině, při níž umírali lidé. Ve středu 12. srpna zahynul sedmasedmdesátiletý muž při dopravní nehodě mezi obcemi Korouhev a Jimramov na Žďársku a o den dříve nepřežila střet s kamionem sedmatřicetiletá řidička dodávky u Obrataně na Pelhřimovsku.

I přes černý týden však smrtelných nehod na Vysočině ubývá. Vyplývá to z policejních statistik. Například zatímco na Třebíčsku zemřel letos při haváriích jeden člověk, loni to za stejné období bylo o osm lidí více. „Myslím si, že na to mají vliv i naše preventivní akce,“ uvedl třebíčský policista René Novotný.

Podobně jsou na tom na Pelhřimovsku. Zatímco letos vyjížděli muži zákona k jedné smrtelné nehodě, loni na tamních silnících zemřelo dvanáct lidí.

Počet obětí nehod: Havlíčkův Brod
1. ledna – 13. srpna 2009: 3
2008: 8
Jihlava
1. ledna – 13. srpna 2009: 5
2008: 7
Pelhřimov
1. ledna – 13. srpna 2009: 1
2008: 12
Třebíč
1. ledna – 13. srpna 2009: 1
2008: 11
Žďár nad Sázavou
1. ledna – 13. srpna 2009: 4
2008: 11