K dopravní nehodě v Jihlavě vyjížděli v pondělí osmnáctého prosince dopoledne hasiči, záchranáři i policisté. V Polenské ulici došlo k nehodě osobního auta, které po smyku zůstalo převrácené na boku. „Oznámení o nehodě policisté přijali kolem půl deváté ráno. Řidička projížděla po silnici s osobním vozidlem ve směru na Polnou. Při průjezdu mírnou pravotočivou zatáčkou nepřizpůsobila jízdu stavu silnice a svým schopnostem a s vozidlem dostala smyk. Auto vyjelo do stráně, kde se odrazilo a skončilo převrácené na pravém boku přes oba jízdní pruhy silnice,“ komentovala policejní mluvčí Dana Čírtková.

V autě cestovalo s řidičkou dítě, které sedělo připoutané na zadním sedadle v dětské autosedačce. „Při dopravní nehodě došlo k lehkému zranění řidičky a spolujezdce. Oba na místě ošetřili záchranáři a  převezli je do jihlavské nemocnice k dalšímu vyšetření,“ doplnila mluvčí.

Policisté provedli u řidičky dechovou zkoušku, její výsledek byl negativní. Při nehodě vznikla škoda na voze ve výši přibližně 50 tisíc korun. Řidička dostala od policie pokutu.

K dopravní nehodě mezi Kamenicí a Bítovčicemi vyjížděli jihlavští profesionální hasiči, policisté i záchranáři v pondělí kolem třetí hodiny odpoledne. Řidič osobního auta jel příliš rychle, v zatáčce dostal smyk a vyjel mimo silnici, kde narazil do stromu. „Při nehodě se zranili tři lidé, řidič a také dva jeho spolujezdci, které převezli záchranáři do jihlavské nemocnice," popsala nehodu policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Dechová zkouška u řidiče požití alkoholu vyloučila. Při nehodě vznikla škoda přibližně za šedesát tisíc korun.