Běžné venčení psa se tak brzy proměnilo v hororový zážitek. „Prvně jsem nevěděl, jestli je to člověk, nebo nějaká figurína. Problesklo mi hlavou, že to snad nemůže být mrtvola, to se mi přece nemůže stát," svěřil se mladý muž, který nechce zveřejnit své jméno.

„Moc blízko jsem nechodil, protože jsem měl trochu strach. Byl jsem tam sám, tak jsem se obával, aby tam nebyl ještě někdo jiný a nevyskočil na mne. Policii jsem hned volat nechtěl, aby tam nepřijeli a nezjistili, že je to opravdu jen nějaká figurína," uvažoval muž. Rozhodl se, že nejprve půjde domů vrátit psa a pak hned zavolal kamarádovi, aby se s ním šel na místo podívat.

„Když to viděl, tak hned říkal, abych zavolal policisty" vzpomíná svědek. Všiml si, že tělo bylo oblečené do půli těla, mělo příznaky rozkladu a nebylo možné poznat, zda šlo o muže či ženu. „Tělo už tam zřejmě pár dní leželo," míní muž.

Místo a okolí nálezu těla, které leželo v korytě potoka, prohledal policejní technik. Našel několik věcí patřících mrtvému. Lékař zjistil, že jde o muže středního věku mezi čtyřiceti a padesáti lety, ale totožnost nebylo možné na místě zjistit. Kriminalisté proto nařídili soudní pitvu.

„Cizí zavinění na smrti muže lékař nezjistil. Po vyhodnocení věcí z okolí nálezu těla a pitvy kriminalisté získali informace o totožnosti muže. Ty ale bude nutné ještě potvrdit," informovala jihlavská policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Muž přiznal, že mu z nálezu moc dobře nebylo. „Místo, kde jsem mrtvolu našel, není moc frekventované, ale je to kousek od cyklostezky. Byla náhoda, že jsem tudy šel. Z cesty by určitě tělo nebylo tolik vidět, ale šel jsem lesem, abych se nemusel prodírat vysokou trávou," vylíčil Deníku událostí ještě otřesený mladý muž.

V jihlavském okrese je to během léta už třetí nález mrtvoly. V úterý 24. července bylo nalezeno tělo mrtvé ženy v chatové osadě v katastru Velkého Beranova u Jihlavy.

V blízkosti dálnice D1 našel v lese náhodný svědek 19. července mrtvolu ve značném stadiu rozkladu. Kriminalistům se podařilo zjistit, že jde o asi padesátiletého muže z jižní Moravy.

Další nález na Vysočině se odehrál u Jemnice na Třebíčsku. Tam v červnu našli myslivci mrtvolu muže v betonové odvodňovací skruži na cestě do lesa mezi Jemnicí a Slavonicemi. „Případ ještě není ukončen a čekáme na další znalecké posudky," uvedla třebíčská policejní mluvčí Marcela Lavická.