Nehoda se stala před pátou hodinou ranní, jeden z kamionů skončil mimo vozovku. „Krátce po 6. hodině byla dálnice kvůli zahájení vyprošťování vozidel uzavřena, o půl hodiny později byla uvolněna krajnice," řekla policejní mluvčí Dana Čírtková. Provoz v místě nehody se pak kvůli vyprošťování vozidel podle potřeby omezoval.

Během pondělní noci se na dálnici D1 kvůli hustému sněžení a špatné sjízdnosti postupně vytvořila dlouhá kolona sahající přibližně od 98. do 127. kilometru ve směru na Prahu. „Řidiči pak v autech spali, museli jsme je obcházet a budit, kolona se rozjela až ráno," uvedla mluvčí Dana Čírtková.

Řadu dopravních problémů hlavně na Jihlavsku a Třebíčsku se silničářům díky tomu, že přestalo sněžit a ustal vítr, během noci podařilo odstranit a vozovky zprůjezdnit. Kolem úterního poledne ještě problémy přetrvávaly na třech místech kraje: mezi obcemi Veselá a Bělá u Kamenice nad Lipou na Pelhřimovsku, zledovatělá vozovka byla mezi Želivem a Křelovicemi na Pelhřimovsku a nehoda se kvůli ledu na silnici stala u Radkovic na Třebíčsku.