Stromy nejprve blokovaly provoz na 127,5 kilometru. Jejich odstranění trvalo hasičům asi hodinu a kolony se poté začaly rozjíždět.

V úseku mezi Velkým Beranovem a Měřínem byl ale kvůli padajícím stromům zastaven provoz ve směru na Brno znovu od 17:30. Všechna vozidla měla z D1 sjíždět za asistence policistů na exitu 119 Velký Beranov, pokračovat po silnici II/602 a na dálnici se vrátit na exitu 134 Měřín.

Dálnice D1 musela být mezi 119. až 134. kilometrem na Brno uzavřena po celou noc ze čtvrtka na pátek. „Složky IZS zakázaly z bezpečnostních důvodů jakékoli práce," řekl mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jan Rýdl. Pracovníci ŘSD a dodavatelských firem se tak mohli pustit do práce až ráno. Silničáři odklidili povalené nebo zlomené stromy a skáceli dalších asi 12, u kterých hrozilo, že spadnou. Před osmou hodinou ranní se podařilo provoz obnovit.

Ladislav Barák odchází od soudu v poutech
Neznámější drogový dealer v kraji skončil znovu ve vazbě

Hasiči kvůli silnému větru vyjeli již k více než 124 událostem, a to včetně požárů, neboť se rozfoukávají ohniště po pálení klestu. Hoří zejména lesní porosty a hrabanka. Nejvíce požárů je na Žďársku, kde se hasilo či stále hasí 14 lesních požárů. Vysoký počet požárů je také na Pelhřimovsku - 11, Jihlavsku - 9 a Havlíčkobrodsku - 7. 

Silný vítr si v kraji vyžádal také první zranění. Po třetí hodině zasahovala jednotka profesionálních hasičů ze stanice Náměšť nad Oslavou u pádu stromu na osobní vůz u obce Okarec na Třebíčsku. "Při nehodě byl zraněn řidič vozidla," uvedla mluvčí hasičů Petra Musilová.

Policejní kontroly.
Policie zjistila 160 přestupků za jediný den