Do šesté hodiny ranní hasiči zasahovali u více než šesti desítek událostí spojených s počasím. „Nejčastější hasiči odstraňovali stromy a větve, které padly na komunikace a bránily tak plynulému provozu. Nejvíce práce měli hasiči na Jihlavsku, zasahovali u dvaceti popadaných stromů,“ informovala mluvčí hasičů Petra Musilová.

Výjezdy, ale hasičům přibývaly i poté. Těsně před šestou hodinou ještě zasahovali Strážku na Žďársku, kde do spadlého stromu narazilo osobní auto. O půl sedmé odstraňovali strom ze silnice v Dobré Vodě u Slavíkovic na Třebíčsku. Po osmé hodině ranní už měli výjezdů přes sedmdesát.

Dopravní nehoda osobního vozidla na 104.km dálnice D1 ve směru na Prahu.
Nehoda na vysočinské D1: auto bouralo u Větrného Jeníkova, kolona se rozjíždí

Problémy dělá počasí také na železnici. Zejména na trati mezi Havlíčkovým Brodem a Veselím nad Lužnicí. Autobusy musely nahradit vlaky v úsecích Šlapanov – Havlíčkův Brod a Rantířov – Kostelec u Jihlavy. Vlaky by se podle odhadu železničářů měly na koleje vrátit po třetí hodině odpoledne.

Vítr a popadané stromy komplikovaly na Vysočině práci také energetikům. Vše ale rychle opravili. „Na Vysočině to je nula poruch na vedení vysokého napětí.. Večer byly dvě na Havlíčkobrodsku, ty se podařilo opravit,“ popsala mluvčí Skupiny ČEZ Šárka Lapáčková Beránková.