Na dálnici u Větrného Jeníkova se v pondělí 4. září brzy ráno nejprve stala nehoda dvou aut. „Tragické nehodě předcházela srážka vozu Volkswagen Transportér, jehož řidič se plně nevěnoval řízení a narazil do vozidla Volkswagen Polo, které jelo před ním. Oba řidiči byli cizinci. V každém autě jela s řidičem spolujezdkyně,“ uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková.

Po srážce narazil osobní vůz do svodidel a poté skončil na střeše zpět v pravém jízdním pruhu. „Řidič vozidla Volkswagen Transportér přejel na krajnici, kde zůstal stát.  Poté se účastníci této dopravní nehody pohybovali po tělese dálnice. Projíždějící řidič s osobním vozidlem tyto osoby zřejmě přehlédl a srazil řidiče z osobního vozidla Volkswagen Polo. Tento muž vážným zraněním na místě podlehl,“ komentovala mluvčí.

Kruhové objezdy ve směru na Třebíč i na Znojmo začali řidiči využívat 1. září 2023.
VIDEO: Místy matoucí značky. První řidiči jezdí po části nového obchvatu Jihlavy

Spolujezdkyni z osobního vozidla Volkswagen Polo převezli záchranáři s lehkým zraněním do nemocnice. „Ostatní účastníky nehody ošetřili zdravotníci na místě,“ doplnila mluvčí.

Řidiči museli v místě nehody počítat se zdržením. „Místo nehody je průjezdné pouze levým jízdním pruhem a tvoří se kolony,“ dodala kolem sedmé hodiny ranní policejní mluvčí. Dopravní nehodu vyšetřují havlíčkobrodští kriminalisté.