„Ačkoliv mám stále zimní gumy, byl to ráno docela mazec. Například kruhový objezd se židlí v Pelhřimově byl ráno pod ledem. Věřím, že lidé, kteří už přezuli, budou mít velký problém,“ komentoval situaci na silnicích Martin Beneš z Pelhřimova.

Například v Jakubově u Moravských Budějovic havaroval autobus. „Narazil do plynové přípojky u rodinného domu. Unikající plyn hasiči zastavili,“ uvedla mluvčí krajských hasičů Petra Musilová.

V době nehody jeli v autobusu dva lidé. „Oba vyvázli bez zranění. Příčinu a okolnosti nehody teď zjišťují policisté,“ doplnila Musilová.

Štěstí měl také řidič vozidla, který boural u Heraltic na Třebíčsku. Vyvázl naštěstí bez zranění. „Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů z Třebíče společně s jednotkou dobrovolných hasičů z Okříšek. Na vyproštění vozidla museli hasiči povolat jeřáb,“ sdělila Musilová.

Zásah na místě události stále probíhá. „Příčina, průběh a veškeré okolností nehody jsou teď předmětem policejního vyšetřování,“ dodala Musilová.

U Nového Města blokuje dopravu kamion

Jeřáb byl zapotřebí také při nehodě u Nového Města na Moravě, kde silnici blokuje kamion. „Silnice spojující Nově Město a Petrovice je v tuto chvíli neprůjezdná,“ informovala Musilová.

O něco hůře skončila nehoda v Lidické ulici v Havlíčkově Brodě. „Zranila se při ní řidička osobního vozidla. Zdravotníci ji proto po nezbytném ošetření na místě převezli do tamní nemocnice,“ prozradila Musilová.

Také u Bohuslavic museli zasahovat zdravotníci. „Srazila se tady tři auta. V péči zdravotníků skončil jeden z řidičů, ošetřili jej na místě události,“ přiblížila Musilová.

Aktuálně jsou problémy například u Obrataně ve směru na Cetoraz, kde dodávka narazila do stromu. Cestovalo v ní šest lidí, přičemž dva se při nehodě zranili. Dále pak na státní silnici u Želetavy či u Velké Bíteše, kde osobní auto skončilo v křoví. S problémy musí řidiči počítat i na státní silnici u Kamenice nad Lipou. Tady osobák skončil v příkopu.

Vysočinští policisté od rána řešili už osmadvacet dopravních nehod, které se staly napříč krajem. „Počasí ale ovlivňuje sjízdnost, silnice jsou pokryté vrstvou sněhu, místy mohou být také zledovatělé a je potřeba, aby řidiči jezdili opatrně a přizpůsobili rychlost jejich stavu,“ podotkla Čírtková.