Počasí komplikovalo dopravu na Vysočině. Kolonu hlásili řidiči na dálnici D1 u Jihlavy ve směru na Prahu. „Během noci jsme přijali několik oznámení na obtížněji sjízdné komunikace, a to napříč krajem, přičemž komplikace se nevyhnuly ani dálnici,“ uvedla policejní mluvčí Stanislava Rázlová. Kolona se vytvořila také na silnici II třídy číslo 602 mezi Velkým Beranovem a Jihlavou.

Kolony se pomalu rozjely, silnice na Vysočině byly se zvýšenou opatrností sjízdné. „Na dálnici D1 jsou v souvislosti s počasím ve směru na Prahu hlášeny kolony pomalu jedoucích vozidel,“ oznámila policejní mluvčí Stanislava Rázlová.

Policisté zaevidovali také několik dopravních nehod. „V době mezi sedmou a desátou hodinou dopoledne jsme na lince tísňového volání přijali oznámení o sedmi dopravních nehodách, přičemž nemáme dle současných informací hlášeno, že by došlo ke zranění osob,“ uvedla Rázlová.

Uvízlé kamiony stály například i na Třebíčsku u obce Kralice nad Oslavou ve směru na Rapotice. „U Moravských Budějovic došlo k havárii nákladního vozidla, oznámení o nehodě jsme přijali po čtvrté hodině ráno. Dle současných informací byly zraněny dvě osoby,“ uvedla Stanislava Rázlová.

Na pomoc raněným vyjela jak záchranářská, tak i lékařská posádka z Moravských Budějovic. „Řidič nákladního vozidla se zranil lehce a po ošetření byl ponechán na místě události. Jeho spolujezdec, který musel být ze zdemolované kabiny několik desítek minut vyprošťován, utrpěl vážnější poranění dolní části těla a záchranáři ho ve stabilizovaném stavu transportovali do nemocnice v Třebíči,“ upřesnil mluvčí záchranné zdravotnické služby Petr Janáček.

Hasiče zaměstnávaly stromy popadané na komunikace. Zasahují na Jihlavsku, Třebíčsku i Žďársku. Řidiči by v souvislosti se špatně sjízdnými komunikacemi a popadanými stromy měli dbát zvýšené opatrnosti. „Rychlost jízdy je třeba přizpůsobit nejen aktuálním klimatickým podmínkám, ale také nenadálým situacím. Je třeba jet tak, aby bylo možné zastavit včas, například za v daném okamžiku vzniklou kolonou nebo vozidlem, které na silnici zůstane stát,“ upozorňuje policejní mluvčí.