Muž srazil seniorku loni v listopadu nákladním vozem, když se zdravotní sestrou přecházela z jednoho chodníku na druhý v ulici Za Prachárnou v Jihlavě.

„Šly jsme z procházky, na kterou jsme společně vyrážely každý všední den vždy, když to počasí dovolilo. Mířily jsme od Rantířovské ulice k pečovatelskému domu. U jedné z firem jsme musely sejít z chodníku, přejít přes vjezd do dvora a dál jsme chtěly pokračovat opět po chodníku,“ vypovídala u soudu zdravotní sestra Renata Blažková.

Nevšiml si jich

Auta si sestra podle svých slov všimla, když byly asi v polovině vjezdu. „Řidič zrovna vycouvával od protější firmy. Nenapadlo mě ale, že bude chtít zajíždět přes silnici do dvora, kolem kterého jsme zrovna procházely. Asi nás neviděl a my bohužel nestačily uhnout. Narazil do nás zadním zrcátkem,“ vzpomínala na tragickou událost Renata Blažková. Jak dodala, náraz nebyl nijak prudký. „Já jsem to ustála, ale paní, která chodila s francouzskými holemi, bohužel ne. Spadla na silnici a poranila si hlavu. Stačil ale jeden krok a řidič nás mohl minout,“ řekla u soudu svědkyně.

Obžalovaný si podle svých slov myslel, že má couvání pod kontrolou. „Orientoval jsem se podle bočních zrcátek, ve kterých jsem nikoho neviděl. Po chvíli jsem si až v pravém všiml, že na zem padá nějaká paní. Hned jsem zastavil a běžel k ní. V tu dobu kolem projíždělo zrovna auto, jehož řidič zavolal záchranku. Já sám jsem pak telefonoval policistům,“ řekl u soudu Zdeněk Drevňák s tím, že všeho, co se stalo, moc lituje.
Čtyřiaosmdesátiletá seniorka byla s vážným poraněním hlavy transportována do brněnské nemocnice, kde po sedmi dnech zraněním podlehla.

Nikdo se neodvolal

Za ublížení na zdraví s následkem smrti uložil jihlavský soudce Vladimír Sova Zdeňku Drevňákovi osmnáctiměsíční trest odnětí svobody s podmínečným odkladem na dva a půl roku. Šestatřicetiletý muž navíc teď nesmí podle soudu usednout čtyři roky za volant.

Vynesený rozsudek nabyl právní moci. Státní zástupce ani obžalovaný se totiž proti němu neodvolali.