„Bohužel, je to tak. Dítě na následky zranění při nehodě zemřelo,“ uvedl Nemeškal s tím, že prověřování nehody i nadále pokračuje.

Informaci o smrti holčičky zveřejnila rodina na sociálních sítích. „Chtěli bychom vám všem o Olince něco napsat. Byla to, a svým způsobem i stále je, největší bojovnice co znám, bylo nám ctí být jejími rodiči,“ napsali rodiče.

Policie, ilustrační foto
Tragédie v Čáslavicích: Proč ke smrtelné nehodě došlo, není zatím jasné

Nehoda se stala ve čtvrtek odpoledne v centru Čáslavic u hasičárny. Řidič Škody Fabia z dosud nejasných příčin vyjel mimo silnici, kde srazil ženu a dvě děti. Žena zemřela na místě. Děti záchranáři převezli do nemocnic v Třebíči a Brně.

Vyhlášení sbírky

Obec vyhlásila na pomoc rodině veřejnou sbírku.

„Rodinu zasáhla v nedávné době tragická událost, při níž ztratili dva nejbližší členy rodiny. Potřebnou psychickou pomoc a podporu jistě mají od blízkých členů rodiny, přátel a odborníků. My ostatní jim můžeme v této tíživé životní situaci alespoň přispět finanční podporou, která by jim měla pomoci v této těžké době neřešit finanční starosti. Proto se obec rozhodla uspořádat tuto sbírku,“ napsali zástupci obce ve veřejném prohlášení.

Příspěvky mohou lidé na pomoc rodině zasílat už od pondělí 6. května na tento bankovní účet: 6642474379/0800. Sbírku obec vyhlásila na tři měsíce pouze pro tuto příležitost. Vše bude poté předáno rodině.