„Ve čtvrtek 18. března ve večerních hodinách jsme přijali oznámení, že zdravotnická záchranná služba vyjížděla k události na cyklostezku u Stržanova na Žďársku. Měla se tam zranit čtyřiašedesátiletá žena při jízdě na koloběžce,“ potvrdila mluvčí Krajského ředitelství policie kraje Vysočina Dana Čírtková.

Zdravotníci těžce zraněnou ženu převezli do brněnské nemocnice. „Původně na místo letěl vrtulník, ale kvůli špatným letovým podmínkám ji nakonec musela do fakultní nemocnice v Brně dopravit záchranka,“ popsal mluvčí Záchranné zdravotnické služby Kraje Vysočina Petr Janáček.

Případem se okamžitě začali zabývat policisté. „Zjistili jsme, že žena tam byla na procházce se svými blízkými. Od vnuka si půjčila koloběžku, jela na ní a jízdu nezvládla. Havarovala a způsobila si tak těžká zranění. Těm bohužel v pondělí ve večerních hodinách ve zdravotnickém zařízení podlehla,“ pokračovala Dana Čírtková.

„S ohledem na událost a na rodinu k tomu nebudeme poskytovat žádný další komentář,“ dodala.

Cyklostezka vedoucí ze Žďáru nad Sázavou do Stržanova, kterou realizovala žďárská radnice, byla dokončena v roce 2019. „Stavba byla řádně povolena i zkolaudována. V současnosti neznáme výsledky vyšetřování, takže zatím nehodláme vyvozovat žádné závěry. Až budou jasné výsledky vyšetřování, tak bychom se k tomu vrátili,“ poznamenal mluvčí Žďáru nad Sázavou Matěj Papáček.