„V pondělí 29. března pět minut po deváté hodině ranní jsme přijali na integrovaném operačním středisku oznámení o dopravní nehodě, která se stala na silnici mezi obcemi Dolní Cerekev a Batelov na Jihlavsku. Havarovalo zde osobní vozidlo, ve kterém cestovaly dvě osoby, padesátiletý řidič a sedmapadesátiletý spolujezdec,“ informovala policejní mluvčí Dana Čírtková.

Ilustrační foto.
Na dálnici se srazily dvě dodávky, škoda je tři sta padesát tisíc

Řidič osobního vozidla Hyundai Tuscon zřejmě předjížděl další vozidlo, tento manévr ale nezvládl, dostal smyk a vozidlo skončilo v levém silničním příkopu po nárazu do stromu.  Ke kontaktu s předjížděným vozidlem nedošlo.

Na místo události byly neprodleně vyslány dvě výjezdové skupiny zdravotnické záchranné služby z Jihlavy, pozemní záchranářská posádka a vrtulník letecké záchranné služby.

„Z havarovaného vozidla museli hasiči za použití hydraulického nářadí vyprostit těžce zraněného zaklíněného spolujezdce. I přes veškerou snahu záchranářů muž na místě svým zraněním podlehl," popsala mluvčí hasičů Petra Musilová. Zraněný řidič vozidla skončil v péči zdravotníků.

Kremační místnost jihlavského krematoria
Tragická bilance. Od začátku epidemie zemřelo v Česku přes 26 tisíc lidí

Na místě zasahovali všechny složky integrovaného záchranného systému a policisté silnici II/639 uzavřeli. Nyní je už průjezdná.

Objízdná trasa pro veškerou dopravu byla vedena po místní komunikaci ze Spělova na Batelov. „Na místě události je vyšetřovatel služby kriminální policie a vyšetřování územního odboru Jihlava, stále probíhá ohledání místa nehody a havarované vozidlo bude zajištěno pro účely trestního řízení," doplnila kolem půl jedenácté dopoledne Čírtková.

U řidiče byla provedena dechová zkouška s negativním výsledkem. Vozidlo bylo zajištěno pro účely trestního řízení.