„Policisté a jihlavští kriminalisté ráno důkladně ohledali místo, kde se nehoda stala. Zjistili, že muže v místě srazilo nákladní vozidlo značky MAN bílé barvy. Toto vozidlo má po střetu poškozenou levou přední část,“ přiblížila Čírtková.


Policie se obrací na širokou veřejnost a především motoristy, kteří by někde zmíněný náklaďák viděli, aby se s informací obrátili na linku 158. „Vozidlo by se mohlo nacházet na  některém z odstavných parkovišť, proto i tímto směrem cílíme naši výzvu,“ doplnila mluvčí.

Ilustrační foto.
Rozšíření silnice mezi Stájí a Zhoří: dělníci začnou pracovat v březnu


A jak se nehoda přibližně stala? „V noci řidič hledaného vozidla projížděl po silnici ve směru od Dlouhé Brtnice na Jihlavu  a z dosud nezjištěných způsobil v místě dopravní nehodu. Při ní byl v pravém jízdním pruhu ve směru jízdy auta sražen pětačtyřicetiletý chodec. Ten na následky velmi vážných zranění na místě nehody zemřel.  Řidič z místa nehody ujel,“ popsala nehodu Čírtková.


Policisté se proto obracejí na řidiče, kteří v tu dobu, tedy mezi půlnocí a jednou hodinou po půlnoci ze soboty na neděli projížděli po silnici mezi Stonařovem a Dlouhou Brtnicí a mají ve svých vozidlech palubní kamery, aby kontaktovali linku 158. „Současně se obracíme na všechny řidiče, kteří místem projížděli a mohli by poskytnout informace k pohybu chodce po této silnici,“ vyzvala policejní mluvčí.