Tam na něj už čekali policisté. „Čtyřiadvacetiletý řidič s osobním vozidlem Mazda vjel na železniční přejezd v době, kdy po trati projížděl osobní motorový vlak. Řidič narazil s vozem do zadní části vlaku,“ začala popisovat případ policejní mluvčí Dana Čírtková.

Řidič auta si s největší pravděpodobností před jízdou dostatečně neočistil čelní sklo. Kvůli tomu přehlédl světelné signalizační zařízení na železničním přejezdu a narazil do zadní části vlaku. „Policisté zjistili, že muž spěchal k zubaři na preventivní prohlídku. Řidič nechal havarované vozidlo na místě nehody. Z místa odjel k zubaři se svými příbuznými, kteří jeli v autě za ním, na pravidelnou preventivní prohlídku u svého stomatologa,“ vysvětlila policejní mluvčí.

Po prohlídce u zubaře se muž s vozidlem vrátil zpět na místo střetu. „Tam už policisté šetřili dopravní nehodu s neznámým pachatelem. Na dotaz policistů, proč z místa odjel, uvedl, že preventivní prohlídku musel absolvovat stůj co stůj. Jinak by svého zubaře ztratil. A dodal, že jistě prý všichni víme, jak je těžké v dnešní době najít zubaře,“ popsala chování viníka nehody Dana Čírtková.

Při srážce se naštěstí nikdo nezranil. „Policisté provedli u řidiče osobního vozidla i strojvedoucího orientační dechovou zkoušku s negativním výsledkem. Provoz na železniční trati se podařilo obnovit kolem desáté hodiny,“ doplnila policejní mluvčí.