V neděli jel kolem půl čtvrté odpoledne řidič motocyklu Kawasaki od Bílého Kamene na Větrný Jeníkov. „Řidič z důvodu situace vzniklé na komunikaci strhl řízení, vyjel na krajnici a následně s motocyklem v příkopu havaroval. Osmašedesátiletý motocyklista utrpěl vážné zranění a byl zdravotnickou záchrannou službou převezen do jihlavské nemocnice,“ popsala nehodu policejní mluvčí.

Policisté udělali dechovou zkoušku u řidiče a požití alkoholu vyloučili. Na motocyklu vznikla škoda asi padesát tisíc korun. Dopravní nehodu policisté prověřují, zjišťují příčinu a veškeré související okolnosti.

„Na základě šetření policisté zjistili, že místem nehody měli projíždět v opačném směru, tedy od Větrného Jeníkova, řidič vozidla a dále skupina zřejmě tří cyklistů, jejichž totožnost by policisté v zájmu prověřování dopravní nehody potřebovali zjistit,“ upřesnila policejní mluvčí.

Policie žádá řidiče auta a cyklisty, kteří místem, kde k nehodě došlo, projížděli, aby se přihlásili na tísňové lince 158. Policisté uvítají také informace, které by ke zjištění jejich totožnosti vedly. „Žádáme rovněž, aby se přihlásili případní svědci, kteří viděli dopravní nehodu nebo situaci, která jí předcházela,“ zdůraznila Kroutilová.