Svatý Martin dorazil sice se zpožděním, ale přinesl tolik sněhu, že zejména v některých oblastech žasli i pamětníci. Sněhové peřiny dotvořily tu nejhezčí kulisu začátku adventu, lyžaři a provozovatelé vleků se radují. Hromady sněhu znamenají samozřejmě i spoustu problémů, zejména na silnicích, přesto se mi tato podoba zimy zamlouvá mnohem víc než v posledních letech stále obvyklejší šeď s teplotami nad nulou.

Nejenže parádně nasněžilo, ale vzápětí také mrzlo, až praštělo. Pravé zimní počasí však rozhodně nezaskočilo brněnského draka, symbol jihomoravské metropole. Designéři mu totiž navlékli slušivý svetřík, který i svítí, a drak prý radostí z blížících se Vánoc dokonce chrlí plameny. Hezké zpestření adventního dění v Brně.

K adventu a Vánocům neodmyslitelně patří svíčky. Dají se pořídit téměř všude, přesto si právě svíčkárnu vybrali dva mladí lidé v Olomouci jako svůj podnikatelský záměr. A zákazníků mají dost. Vsadili totiž na to, že si u nich návštěvníci mohou vyrobit svíčku, ale třeba i mýdlo podle vlastních představ. Zabírá, když si člověk udělá něco (skoro) sám, má k tomu tak nějak bližší vztah.