Předchozí
1 z 7
Další

Proto Deník.cz připravil desítky nových projektů včetně ankety k 20 letům v Evropské unii, seriál exkluzivních reportáží z předvolebního Slovenska nebo unikátní seriál o vzpomínkách na Karla Kryla. „Kromě toho bych rád připomněl, že na jaro a léto znovu ještě více oživíme další z deníků v našem portfoliu: Chorvatský deník, který loni navštívily statisíce lidí,“ doplnil Herman.

A ke kterým březnovým článkům stojí za to se vrátit? Přinášíme vám výběr z těch nejlepších. ►►►

Deset nejčtenějších zpravodajských webů za březen 2024 podle počtu reálných uživatelů:

novinky.cz

4 487 057

seznamzpravy.cz

4 276 698

denik.cz

3 409 342

idnes.cz

3 209 221

nova.cz

2 902 216

iprima.cz

2 700 368

aktualne.cz

2 122 485

echo24.cz

1 870 463

forum24.cz

1 818 094

blesk.cz

1 504 360

1. Zmizení dvou Evropanek v Panamě: Nejprve se našel fotoaparát, pak utržená noha

Kris Kremersová a  Lisanne Froonová na společné selfie fotografii, pořízené jen krátce před jejich zmizením v panamské džungli v roce 2014. Obě dívky se staly s největší pravděpodobností obětí tragické nehody, zřejmě se zřítily ze srázu nebo ze skály.Kris Kremersová a Lisanne Froonová na společné selfie fotografii, pořízené jen krátce před jejich zmizením v panamské džungli v roce 2014. Obě dívky se staly s největší pravděpodobností obětí tragické nehody, zřejmě se zřítily ze srázu nebo ze skály.Zdroj: Wikimedia Commons, pravděpodobně Lisanne Froonová, CC0

Texty redaktora Jaroslava Krupky patří u čtenářů k nejoblíbenějším. V březnu jste si od něj mohli přečíst například články o záhadném zmizení dvou Evropanek v Panamě nebo o pokusu o únos britské princezny, který zmařilo sedm statečných. Zaujal i jeho historický podcast Dějiny temné i tajemné. Pokud máte rádi záhady, určitě si ho pusťte.

K přečtení doporučujeme také rubriku Deník proti Fake News. I tu pro vás pravidelně píše Jaroslav Krupka. Minulý měsíc mimo jiné uvedl na pravou míru lživý výrok o tom, že politik a bývalý ministr zahraničí a kultury Lubomír Zaorálek prohlásil, že Česko je ve sféře Rusů.

Vrátila se doba, kdy člověk na Slovensku může dostat pěstí jen za to, že je Čech

Slovenská obec Králiky.Slovenská obec Králiky.Zdroj: Deník/Luboš Palata

Zvláštní zpravodaj Deníku Luboš Palata se v březnu vypravil na předvolební cestu po Slovensku, odkud přinesl sérii exkluzivních reportáží. Zajímá vás, proč může na Slovensku Čech dostat pěstí jen za to, že je Čech? Tento a další články ze seriálu Rozervané Slovensko můžete číst ZDE.

Má Ukrajina uzavřít mír i za cenu ztráty území, či bojovat? Přinášíme argumenty

Ukrajinští vojáci při střelbě z houfnice Pion na ruské pozice u Bachmutu, 16. prosince 2022.Ukrajinští vojáci při střelbě z houfnice Pion na ruské pozice u Bachmutu, 16. prosince 2022.Zdroj: ČTK

O tom, zda pokračovat v bojích, nebo se pokusit s ruským agresorem domluvit, musí rozhodnout sami Ukrajinci. Jaký je ale názor české veřejnosti? V anketě Deníku hlasovalo bezmála 28 tisíc lidí. Jaký byl výsledek i argumenty pro a proti, jste si mohli přečíst v rubrice Černá a bílá šéfkomentátora Deníku Martina Komárka. Najdete ji ZDE.

V březnu 1984 soudruzi slíbili 350 tisíc trenýrek. Ale chyběla čočka a filé

Přenosný přijímač Mánes Color názvem odkazoval na vůbec první televizory, které se u nás od druhé poloviny padesátých let vyráběly v masovém měřítku.Přenosný přijímač Mánes Color názvem odkazoval na vůbec první televizory, které se u nás od druhé poloviny padesátých let vyráběly v masovém měřítku.Zdroj: Se svolením, archiv Michala Petrova

Jak se žilo v osmdesátkách? V seriálu Retro Deník si každý měsíc připomínáme události, ke kterým došlo právě před 40 lety. Redakce ho připravuje ve spolupráci se známým dokumentaristou Michalem Petrovem, autorem knižní řady Retro ČS a také bezmála dvousetdílného televizního magazínu Retro. Jaký byl březen v roce 1980 si můžete přečíst ZDE.

Písně Karla Kryla jsou po letech stále současnější. Naneštěstí

Karel Kryl.Karel Kryl.Zdroj: ČTK/Doležal Michal

Před osmdesáti lety se narodil, před třicet zemřel. Písničky Karla Kryla symbolizovaly svobodu, smutek i podobu českého národa v době normalizace. Život, písně, vzpomínky, spory. To vše jste mohli během března najít v seriálu Měsíc Karla Kryla. Celý seriál včetně článku Michala Bystrova, který byl čtenářky nejúspěšnější, můžete číst ZDE.

PODCAST: Toužil jsem být ženou. Teď jsem zmutovaný muž bez penisu, říká Daniel

Tranzice mu zničila život.Tranzice mu zničila život.Zdroj: Deník/Bohumila Čiháková

pořadu O životě zblízka si redaktorka Deníku Bohumila Čiháková povídá se zajímavými hosty o tématech, jimž rozumějí a které stojí za to poslouchat. Otevírá témata, o kterých se (ne)mluví. V březnu byl jejím hostem Daniel Black, který v osmnácti letech prošel takzvanou tranzicí, tedy operací pohlavních orgánů. Jaké to je narodit se do nesprávného těla a co všechno tranzice obnáší? Tento díl si pusťte ZDE.

Všechny naše podcasty si můžete přehrát zpětně na webu denik.cz/podcasty. Nepřehlédněte ani naši podcastovou novinku s názvem Téma Deníku.cz s Janem Kličkou. Prvním hostem šéfredaktora centrální redakce byl Marian Jurečka, se kterým probírali téma věku odchodu do důchodu.