Jihlavský starší dorost rozehrál soutěž skvěle. Z dvaadvaceti utkání nezvládli hokejbalisté SK pouhá dvě, kdy prohráli v prodloužení, čímž si jasně řekli o roli favorita celé extraligy. „Zůstali jsme pohromadě kádr z minulé sezony, a přišli i šikovní kluci z mladšího dorostu. Navíc zachytali skvěle oba gólamani. A když pak šlapal celej tým, tak to tam začalo padat a přejížděli jsme všechny soupeře,“ odůvodňuje famózní jízdu kapitán Jihlavy Pavel Píbil.

Dnes se ovšem začíná od nuly. Startuje nejdůležitější úsek soutěže, play-off. V první sérii hrané na tři vítězná utkání chce výběr SK potvrdit skvělou formu a postoupit dál. O možném nezdaru se příliš nemluví. „Obava tam samozřejmě je, ve sportu se může stát cokoliv. Ale podle mě by se měl bát víc soupeř. Vždyť jsme v soutěži ani jednou neprohráli,“ má jasno kapitán jihlavské lodi.

Ve čtvrtfinálové sérii čeká jeho tým osmá Habešovna Gladiators. „Mají dobrého gólman, takže musíme často střílet a být důrazní před brankou. Hrají i dobře dopředu, ale vzadu mají díry. Takže na ně musíme vlítnout a využít toho,“ plánuje Pavel Píbil. „Doufám, že přijdou i diváci a my oba zápasy zvládneme,“ přeje si jihlavský kapitán, který se svými „parťáky“ a trenéry museli přehodnotit cíl. „V této situaci musíme pomýšlet na zisk titulu,“ odhodlaně uzavírá.

Čtvrtfinálový program – sobota (1. utkání): SK Jihlava – Habešovna (16.00). Neděle (2. utkání): SK Jihlava – Habešovna (13.00, oba zápasy se hrají na hřišti pod autobusovým nádraží).