Nohejbalisté Sokola Bedřichov vstoupili do II. ligy vítězně a všem dali jasně najevo, že se chtějí vrátit zpět mezi prvoligové týmy. „Sestup nás hodně mrzí. Po sezoně bychom rádi slavili postup,“ potvrzuje sebevědomé ambice jeden z bedřichovských hráčů Karel Löffler.

V sobotním 1. kole přivítali na domácí scéně nováčka z Veselí nad Lužnicí a roli papírového favorita splnili do detailu. „Myslím, že celý zápas proběhl bez problémů. Splnili jsme cíl a myslím, že i ta nula je na začátek hodně dobrá,“ míní Löffler, který se podílel na jasné výhře 6:0. „Alespoň jsme mohli dát prostor všem, což je důležité. Stále totiž formujeme ideální sestavu,“ popisuje.

Bedřichov se navíc před druholigovou sezonou posílil. Z Českých Budějovic přišel Pavel Hájek, na kterého bude tým z Jihlavy hodně spoléhat. „Rovnou jsme ho udělali kapitánem,“ prozrazuje. „Je to zkušený borec a je dobře, že přišel. Potřebovali jsme v týmu nový impulz a on nám určitě pomůže nejen herně, ale i psychicky,“ tvrdí Löffler, jehož tým chce všechny body přivézt i z druhého testu v Dyníně. „Jsme favorité, takže chceme uspět. Až pak nás čeká těžší a klíčový zápas s Českými Budějovicemi,“ dodává.

II. liga mužů – sk. C

1. kolo:

Bedřichov - Veselí nad Lužnicí 6:0 (sestava Bedřichova: K. Löffler, R. Löffler, Kapoun, Rezek, Hájek, Beraczka, Jaromír Poul, Jaromír Poul ml., R. Poul). České Budějovice - NK Dynín 6:1.

Příští kolo: Dynín - Sokol Bedřichov, Veselí nad Lužnicí - České Budějovice.