Habešovna si na půdě jihlavského lídra připsala nečekané vítězství

JIHLAVA – Čtvrtfinálovou sérii hokejbalové extraligy starších dorostenců sice začal výběr SK Jihlava vítězně, ale druhý zápas patřil nečekaně Habešovně Gladiators. Mladší dorostenci vstoupili do čtvrtfinálové série s Kert Parkem Praha vítězně a vedou 2:0 na zápasy.

10.4.2007

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Vít Brabec

Extraliga staršího dorostu

Jihlava - Habešovna Gladiators
2:1 (stav série: 1:0)

Hosté začali bez respektu a hra na brejky dělala Jihlavě od prvních minut problémy. „Bylo vidět, že se na nás dobře připravili,“ říká trenér domácích Zbyněk Zápotočný, jehož tým po jednom z úniků i inkasoval.

Hned po změně stran se začal roztáčet jihlavský ofenzivní kolotoč. V 1. minutě zamířil přesně Pošvic a o zvrat se po chvíli postaral využitou přesilovkou Danko. „V kabině jsme si řekli, že musíme zlepšit přechod přes střední pásmo a být důraznější,“ přibližuje kouč.

Třetí část přinesla několik vyložených šancí na obou stranách, ale oba gólmani už žádný míček za svá záda nepustili.

Branky: Pošvic, Danko – Karas. Rozhodčí: Hrazdíra, Coufal. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:1. Třetiny 0:1, 2:0, 0:0.

2:3 ss (stav série: 1:1)

Jihlava začala oproti prvnímu utkání aktivněji a Kočař přetavil početní výhodu ve vedení. Ve stejné situaci, hře pěti proti čtyřem, zamířil přesně i Matějka a v úvodu druhé části domácí vedli už o dva góly. „Obě přesilovky sehráli velmi dobře. Ty šance si připravili, neuchvátali to,“ těšilo trenéra. Jenže po chvíli se mezi beky protáhl Šíma a trefil se nad Procházkovu vyrážečku a vyrovnání se zrodilo z hole Košáře, který také využil přesilovou hru.

„Bohužel jsme ve třetí části nedali pět vyložených šancí a ani v prodloužení se neprosadili. Pak přišli na řadu nájezdy, což je naše bolest,“ nastiňuje Zápotočný, jehož tým prohrál 1:3 a nečekaně dovolil sérii srovnat. „Pokud chceme postoupit, musíme být důraznější, dobře si bránit svou branku a více střílet. Chce to dostat jejich gólmana pod větší tlak,“ má jasno trenér.

Branky: Kočař, Matějka – Šíma, Košář, rozhodující nájezd Poth. Rozhodčí: Coufal, Hrazdíra. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:1. Třetiny 1:0, 1:2, 0:0. SK Jihlava: Procházka – Hrabovský, Jakoubek, Král, Gregor, Kočař, Vávrů, Zeman – Píbil, Danko, Pošvic – Matějka, Staněk, Koudelka – Tvrdoň, Zápotočný, Nikodým – Vácha.

Extraliga mladšího dorostu

Jihlava - Kert Park
6:1 (stav série: 1:0)

Jihlava na soupeře vlítla a netrvalo dlouho, vynutila si faul a Fiala v přesilovce skóroval. Za pouhých čtrnáct sekund se po Kounkově předložení trefil i Jeřábek a zdálo se být rozhodnuto. Kert Park se ale oklepal a snížil.

Domácí začali perfektně i druhou třetinu. Střecha „golfákem“ zvýšil na 3:1, což hosty položilo. Ve zbytku utkání potvrdil lídr dalšími třemi góly postavení.
Branky a nahrávky: 3. Fiala (Jeřábek), 3. Jeřábek (Kounek), 17. Střecha (Vácha), 26. Sochor (Vácha), 34. Střecha (Vácha), 36. Vácha (Střecha) – 10. Kruček (Rozemberg). Rozhodčí: Hrazdíra, Coufal. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:0. Třetiny 2:1, 2:0, 2:0.

5:2 (stav série: 2:0)

Ani nedělní zápas nezačal pro Kert Park dobře. Raketový start šel domácím skvěle. Kučera udeřil už ve 2. minutě a z druhé části nebyla ukrojena ani minuta a hosté inkasovali podruhé.

I přesto, že se Kert dokázal vrátit do hry a dvakrát snížil, na druhé porážce se ještě podepsali Střecha, Vácha a Jeřábek.

Branky: 2. Kučera (Ileček, Sochor), 16. Sochor (Střecha, Vácha), 21. Střecha (Vácha), 28. Vácha (Střecha), 45. Jeřábek – 17. Smutek (Jelínek), 30. Rozemberg (Kruček, Klos). Rozhodčí: Hrazdíra, Coufal. Vyloučení: 6:5. V oslabení: 1:0. Třetiny 1:0, 3:2, 1:0. SK Jihlava: Humlíček – P. Zeman, Vávrů, J. Zeman, Kolda, Novotný, Vala - Střecha, Sochor, Vácha - Kounek, Fiala, Jeřábek - Ileček, Kučera, Brussmann - Lochman.

10.4.2007 VSTUP DO DISKUSE

Den Zdraví se bude konat v modré chodbě, spojující interní a diagnostický pavilon nemocnice.
3

V rámci Dne zdraví budou nově testovat paměť

Basketbalisté BC Vysočina (ve žlutém) na své palubovce zdolali i nepříjemný Písek.
5

Jihlavským basketbalistům podlehl i Písek

Junioři se proti Karlovým Varům vzchopili, ale získali pouze bod

Jihlava – Páteční extraligový duel hokejových juniorů Dukly s Karlovými Vary nabídl pěknou podívanou a mohutné dotahování domácích. Ti vymazali tříbrankové manko a klidně mohli dosáhnout na tři body, ale kvůli mizerné koncovce se museli spokojit s porážkou po nájezdech.

Je to něco neuvěřitelného, říká zlatý Lupač

Plzeň – Senzace, paráda, bomba! Taková slova si vyslechl jihlavský silový trojbojař David Lupač po veleúspěšném mistrovství světa, které hostila Plzeň, a kde borec z Vysočiny slavil v kategorii nad 120 kg historicky první titul světového šampiona! Česká republika má díky Lupačovi premiérové zlato!

Šárik dosáhl nečekaného úspěchu. Stříbra z Plzně si považuje nejvíc

Plzeň – Ve skrytu duše Tomáš Šárik doufal v medaili, a přání vystoupat na stupně vítězů po pátečním závodu mistrovství světa v silovém trojboji mužů do 120 kg bylo vyslyšeno! V Plzni se ostřílený reprezentant radoval ze stříbra!