„Hodně to mrzí, zvlášť tím způsobem, jak jsem prohrála. Je to velká škoda, ale teď už to nevrátím. Musím se soustředit na další turnaje,“ prohlásila Alena Eiglová.

Dvaadvacetiletá závodnice sice suverénně prošla prvním kolem, ale druhé, i když vedla nad Bulharkou Marijí Orjaškovou na dvě koku a dvě juka, prohrála. „S Bulharkou jsem udělala jednu jedinou chybu a ta mě stála vítězství. Soupeřka byla silová, bohužel jsem se k ní dostala blízko a spadla jsem na zem. I když jsem nemusela být aktivní, tak jsem byla,“ lituje jihlavská judistka.

„Ona mně potom udělala wazari. Sice jsem se snažila to ještě vylepšit, udělala jsem ještě jedno juko, ale to nestačilo,“ dodala Eiglová.
Ta se před šampionátem potýkala s nataženými vazy v kotníku. „V pohybu to nevadilo, spíš byl problém v psychice. Utkání přede mnou zápasila Ukrajinka, která měla problémy s kolenem a právě se jí to obnovilo. Tak to bylo nepříjemný a člověk nad tím přemýšlí. Jak jsem říkala, bylo to spíš problém v psychice než zdravotní,“ svěřila se mladá judistka.

Hned v prvním díle kvalifikace na olympijské hry v Pekingu prováhala nejlepší možnost, jak získat větší příděl bodů. „Škoda. Něco málo bodů jsem získala, i když ani nevím kolik. Teď se musím soustředit na další závody. Vždyť to byl teprve první turnaj,“ upozorňuje nejlepší česká judistka loňského roku.
Další možnost porvat se o body do olympijské kvalifikace bude mít za měsíc. „Čeká mě turnaj Super G v Moskvě a potom možná ještě jeden dva další turnaje, kde bych mohla něco získat,“ představuje nejbližší program závodnice PSK Hradec Králové.

Eiglová se po první nevydařené zkoušce však vidiny olympijských her v Pekingu rozhodně nechce vzdát. „Vím, že na to mám. Budu muset ještě potrénovat, ale mám na to,“ uzavřela optimisticky.