Extraliga staršího dorostu

Habešovna Gladiators – Jihlava
2:1
(stav série 2:1)

Ve velkém tempu hrající domácí uzavřeli Jihlavu před Procházkovou brankou a ve 4. minutě zamířil v přesilovce přesně Čáp. „Překvapili nás. Naši obránci měli plné ruce práce,“ přibližuje trenér Jihlavy Zbyněk Zápotočný.

Hosté se vzchopili ve druhé půlce. V oslabení poslal do úniku Staněk Pošvice, který srovnal krok. „Od té chvíli se role obrátili. Domácími gól otřásl a my byli lepší. Ale bohužel jsme z několika slibných šancí další branku nevytěžili,“ doplňuje kouč, jehož svěřenci před odchodem do kabin neustáli další početní převahu domácích, kteří zápas druhou trefou rozhodli. Ve třetím dějství se totiž už skóre nezměnilo, a tak do nedělního čtvrtého zápasu šla s psychickou výhodou Habešovna.

„Po zápase jsme si to rozebrali. Řekli si, co změnit, a že tu šanci promarnit nechceme,“ dodává Zápotočný.

Branky: Čáp, Šíma - Pošvic (Staněk). Rozhodčí: Pečený, Belanec. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Třetiny 1:0, 1:1, 0:0.

Habešovna Gladiators - Jihlava
2:4
(stav série 2:2)

Domácí čekali opatrný jihlavský začátek, místo toho ovšem přišla hostjící ofenzivní smršť a Píbil dokázal přetavit přesilovku ve vedení. „Soupeř byl naší hrou zaskočený. Nečekal takový nástup,“ říká trenér SK.

Ve druhé třetině se zápas zlomil. Jihlava dokázala v rozmezí sedmdesáti sekund přidat další tři góly. „Oni se soustředili na náš první útok, ale branky jim začal dávat i druhý,“ nastiňuje Zápotočný, jehož tým sice dvakrát inkasovala, ale vítězství a srovnání série si pohlídal.

„Hráčům musím poděkovat. Ani jeden den nepodali podprůměrný výkon. V sobotu byl šťastnější soupeř, v neděli hráči splnili pokyny a výsledek se dostavil,“ říká trenér, který je se svými svěřenci odhodlaný udělat třetí krok a postoupit do semifinále. „Hráči pro to udělají maximu,“ dodává.

Branky: Koudelka 2, Píbil, Danko. Třetiny 0:1, 1:3, 1:0. Jihlava: Procházka – Hrabovský, Kočař, Jakoubek, Král, Gregor – Píbil, Danko, Pošvic – Matějka, Staněk, Koudelka – Zápotočný, Nikodým, Tvrdoň.

Extraliga mladšího dorostu

Kert Park - Jihlava
1:3
(stav série: 0:3)

Opatrná první část změnu skóre nepřichystala, ale hned v úvodu druhé se zrodila první branka. Kert už klasicky zaspal úvod a toho Jihlava využila.

Vácha, který společně se Střechou pádili na jediného hráče Kertu, vyřešil přečíslení skvěle a střelou do šibenice otevřel skóre. Pak Novotný našel Ilečka, který si zkušeně položil gólmana a kličkou do forhendu zvýšil na 2:0. Po 21 vteřinách se ovšem prosadil střelou přes klubko hráčů domácí Kruček.

Ve 39. minutě po čistém střetu u mantinelu skončil zápas pro Davida Fialu, který si zlomil ruku.

Kert měl poté i štěstí. Koldovi nabil Střecha, ale jeho střela skončila jen na břevně. Domácí se odhodlali už ve 43. minutě ke hře bez gólmana, ale jejich naděje rozprášil přesnou trefou do opuštěné klece Jeřábek, který se se svými spoluhráči už připravuje na semifinálovou sérii.

Branky a nahrávky: 25. Kruček (Zelenka) – 16. Vácha (P. Zeman), 25. Ileček (Novotný), 44. Jeřábek. Rozhodčí: Jáchal, Böhm. Vyloučení: 3:3. Třetiny 0:0, 1:2, 0:1. SK Jihlava: Humlíček – P. Zeman, Vávrů, J. Zeman, Vala - Střecha, Kolda, Vácha - Sochor, Fiala, Jeřábek - Ileček, Kučera, Novotný.