Extraliga staršího dorostu

Jihlava – Habešovna Gladiators
0:1

(konečný stav série: 2:3)

Domácí vstoupili do zápasu odhodlaní dlouhou a vyrovnanou sérii rozlousknout. Aktivní hrou se nastěhovali do kladenské třetiny, kde začalo marné dobývání svatyně skvělého Tvarůžka.

„Soupeř nás překvapil svou pasivitou. Nehrál ve velkém nasazení a my si vytvořili převahu,“ přibližuje trenér Jihlavy Zbyněk Zápotočný, jehož svěřenci si zodpovědně plnili i defenzivní povinnosti a soupeři téměř nic nedovolili.

Střelecké štěstí se ovšem jihlavským hokejkám vyhýbalo. Elitní první útok, ani dobře hrající třetí lajna své slibné šance v gól nepřetavily. Na tyči skončil v závěru druhé třetiny pokus Píbila.

Téměř celé třetí dějství nabídlo opět optickou převahu domácích a další marné snažení zápas rozhodnout. „Oni se prostě od začátku spoléhali, že jim to jejich výborný gólman vychytá. A bohužel se tak stalo,“ smutní jihlavský kouč, jehož střelcům nebylo přáno.

Narozdíl od hostujícího Šímy, který si rozhodující ránu skoval do samotného závěru. Dvanáct vteřin před koncem zasadil střeleckou impotencí zdecimovaným domácím knokaut. Krásnou ránou od modré vyhnal všechny pavouky v šibenici a čtvrtfinálovou sérii rozhodl.

„Šíma! Naše černá můra,“ straší Zápotočného jméno kladenského kapitána. „Snad ve všech utkáních nám dal gól. S tou střelou se nedalo nic dělat. Byla výborná,“ uznává kouč, který po zápase svým hodně skleslým a smutným svěřencům poděkoval. „Neměl jsem jim co vytknout. Je to prostě sport a my se musíme koukat dopředu,“ uzavírá trenér.

Branka: 45. Šíma. Rozhodčí: Horský, Vokurka. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Diváci: 70. Třetiny 0:0, 0:0, 0:1. Jihlava: Procházka – Rabovský, Kočař, Král, Jakoubek, Zeman, Gregor – Píbil, Danko, Pošvic – Matějka, Staněk, Koudelka – Vácha, Zápotočný, Střecha.