Nepříznivý stav série 1:2 dokázali otočit a ve finále vyzvou Most.

Hokejbaloví mladší dorostenci SK Jihlava jsou v extraligovém finále. Hektickou semifinálovou sérii rozhodli ve svátečním úterním pátém utkání, ve kterém porazili Letohrad na svém hřišti 5:1.

Tomu ovšem předcházela sobotní nečekaná výhra a letohradská výhoda mečbolu, který jihlavští mladíci dokázali o den později smazat a dovést sérii až do páté sady, kterou ovládli.

O víkendu čekají SK první dva zápasy o extraligový trůn. Na Vysočinu přicestuje přemožitel Plzně Pento Most.

Extraliga mladšího dorostu

Letohrad - SK Jihlava
5:1

(stav série: 2:1)

Ve třetím utkání šlo o hodně. Vítězi poté stačila jediná výhra k postupu do finále a psychika poraženého by rapidně poklesla. I přesto, že jihlavský Jan Vácha rozjásal svůj tým už ve 12. minutě, o další gólové momenty se starali pouze domácí. Rychlou odpovědí sebral vítr z jihlavských plachet Váně, který se postaral i o důležitý třetí úder Letohradu.

Branky: 14. a 29. Váně, 23. Plhák, 38. Blažek, 45. Štefka – 12. Vácha. Rozhodčí: Janda, Brabec. Vyloučení: 2:2. Třetiny 1:1, 2:0, 2:0.


Letohrad - Jihlava
1:4

(stav série: 2:2)
Už v 5. minutě se hostům rozhodl zkomplikovat situaci Váně, ale jihlavští mladíci si konečnou nepřipouštěli. „V tu chvíli to s našimi finálovými ambicemi vypadalo prachbídně,“ komentuje jihlavské křídlo Jan Střecha, který vrátil svému týmu naději ještě před první přestávkou.

Hosté po bezbrankové druhé části nasměrovali sérii do rozhodujícího pátého zápasu. K zakončujícím Sochorovi a Střechovi se přiklonilo štěstí a jihlavskou jistotu pak přidal ještě Jeřábek.

Branky: 5. Váně (Vašátko) – 11. a 32. Střecha (Vávrů), 32. Sochor, 44. Jeřábek. Rozhodčí: Janda, Brabec. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:1. Třetiny 1:1, 0:0 0:3.


Jihlava - Letohrad
5:1

(stav série: 3:2)

Sváteční pátý zápas muselo přinést rozhodnutí. Důležitý první gól přibalil Letohradu na cestu do kabin obrozený střelec Radim Sochor. „Naštěstí nás nevyvedli z koncentrace ani dvě neuznané branky,“ tvrdí Jan Střecha, který se svými spoluhráči unesl i srovnání Luxe. Na to totiž vzápětí odpověděl a definitivní odpor hostů zlomila Jihlava opět skvělým vstupem do třetího dějství. „Burcovaní perfektních fanoušků nám hodně pomohlo,“ chválí skvělou kulisu Střecha.

Branky a nahrávky: 15. Sochor, 26. Střecha (Jeřábek), 31. P. Zeman (Vácha), 33. Střecha (Jeřábek), 41. Vácha (Jeřábek, Ileček) – 25. Lux. Rozhodčí: Mach, Gráca. Vyloučení: 10:9. Využití: 2:1. Třetiny 1:0, 1:1, 3:0. SK Jihlava: Humlíček – P. Zeman, Vávrů, J. Zeman, Kolda - Střecha, Vala, Vácha - Jeřábek, Sochor, Novotný - Kučera, Ileček, Brussmann – Lochman, Kounek.