Přesto bude dlouholetá tradice porušena. Jihlava zůstane ušetřená oranžové záplavy, kvůli kolizi termínu totiž nedorazí početná výprava z nizozemského klubu A Zeven.

Termín se kryje

„Vždycky jich přijelo kolem osmdesáti devadesáti judistů, brali to trochu tak jako dovolenou. Květnový termín jim ale nevyhovuje, koliduje jim s jejich turnajem,“ uvádí manažerka Velké ceny Květa Smutná a pokračuje: „My bychom rádi dodrželi termín začátek června, ale program je nabitý. Snad to vyjde příští rok.“

I přes neúčast Nizozemců slibuje turnaj kvalitní podívanou. O tu se mají kromě závodníků z předních oddílů postarat zejména slovenští reprezentanti. „Bude to výběr složený z různých slovenských oddílů,“ potvrzuje slovenskou sílu Smutná.

Obhajoba bude ztížená

Největší turnaj na Vysočině si nenechají ujít ani nejlepší judisté z kraje. Otazník však visí nad bratry Krpálkovými, kteří se vrátili ze soustředění reprezentačního sportovního centra mládeže z Tallinu a Petrohradu.

„To se týká hlavně Lukáše, který musel ve finále v Petrohradu odstoupit kvůli poranění kotníku,“ připomíná Smutná.

To může vážně ohrozit plánovanou obhajobu prvenství v soutěži družstev. Zvláště když je ohrožen i start dalších tradičních opor Martina Sekana a Daniela Fialy.

„Loni jsme vyhráli před Izraelci a USK Praha. Vítězství bychom rádi obhájili i letos, ale budeme se muset spolehnout zejména na mladší věkové kategorie,“ uzavírá Smutná.