Pouze jediná výhra znamená, že Jihlavané se budou na podzim prát o záchranu.

Přitom i při velkém oslabení měli k postupu do kvalifikační skupiny o extraligu blízko. Duely s Turnovem a Jičínem prohráli tím nejtěsnějším způsobem 3:4.

Úřadovaly maturity

„Zvláště s Turnovem to byla smůla, nepřálo nám štěstí ani rozhodčí. Pro kluky to bylo stresující. Nikdo se nesměl zranit, nikdo nemohl zápas oddchodit, nemohli jsme kluky vystřídat a navíc všichni museli vyhrát,“ popisuje jedinou možnou cestu k vítězství v zápase manažerka SK Judo Jihlava Květa Smutná.

Takové oslabení nepamatuje. „Bohužel, je období maturit,“ povzdechne si Smutná a dodává: „Ti čtyři, Pavel Šimáček, Lukáš Mach, Michala Krpálek a Lukáš Krpálek, si za svoje výkony zaslouží absolutorium. Myslím si, že kdybychom měli jednu z nižších vah, tak bychom vyhráli o dva zápasy více. Chyběl hlavně Martin Sekan.“

Záchrana je blízko

Jedno vítězství navíc chybělo k postupu do skupiny o extraligu. „Skončili jsme čtvrtí. Mohelnice a Olomouc byly jisté, místo nás jde Jičín,“ jmenuje postupující Smutná.

SK Judo Jihlava se tak na podzim popere o záchranu. K ní má blízko, protože výchozí pozice je více než slušná. „Máme silný tým, když se sejdeme. V podstatě naší slabinou je pouze váha do třiasedmdesáti kilo,“ uzavírá Smutná.

VÝSLEDKY

Jihlava - Hradec Králové 4:3 (40:30)
Turnov 3:4 (25:40)
Jičín 1:6 (10:60)
Olomouc 0:6 (0:60)
Mohelnice 3:4 (30:40)

Sestava SK Judo Jihlava

do 60, 66 a 73 kg: neobsazeno, do 81 kg: Pavel Šimáček, do 90 kg: Lukáš Mach, 100 a nad 100 kg: Lukáš a Michal Krpálkové.