V domácím prostředí ukázali reprezentanti jihlavského plaveckého klubu Axis svou sílu. Krajské mistrovství mezi pěti kluby z Vysočiny, na kterém se mohli žáci kvalifikovat na republikový šampionát, se stalo jasnou záležitostí JPK.

Početný domácí tábor se nakonec radoval z 263 medailí, o které se postaralo přesně padesát plavců.

A činila se zejména šestice jihlavských plavců Martin Bouda, Heidi Witzová, Jindřich Dáňa, Adam Kružík, Michaela Dvořáková a Kateřina Vítková, kteří proměnili své závody v téměř absolutní jihlavskou jízdu. Medailovou sbírku všichni rozšířil o šest zlatých a někteří přidali i další cenné kovy.

Výsledky jihlavských plavců:


Martin Bouda – 1. místo: 100 VZ - 0:59,9. 50 VZ - 0:27,1. 100 M - 1:06,0. 200 M - 2:32,3. 200 PZ - 2:32,5. 100 Z - 1:13,8.

Heidi Witzová – 1. místo: 100 Z - 1:15,3, 200 PZ - 2:40,1. 100 P - 1:22,9. 200 P - 2:57,8. 200 Z - 2:39,1. 200 VZ - 2:23,6. 2. místo: 100 M - 1:21,2.

Jindřich Dáňa – 1. místo: 100 Z - 1:17,0. 200 Z - 2:41,9. 200 VZ - 2:18,6. 400 VZ - 4:52,2. 1 500 VZ - 19:12,7. 200 PZ - 2:43,5 2. místo: 100 VZ - 1:06,3.

Adam Kružík – 1. místo: 100 VZ - 1:10,3. 200 VZ - 2:33,4. 400 VZ - 5:18,8. 800 VZ – 1:00,7. 50 P - 0:46,0. 100 Z - 1:30,6. 200 PZ - 3:03,9. 2. místo: 50 VZ - 0:34,1.

Michaela Dvořáková
– 1. místo: 100 VZ - 1:33,9. 100 PZ - 1:30,0. 100 P - 1:41,2. 50 P - 0:47,5. 50 M - 0:43,8. 50 VZ - 0:35,4.

Kateřina Vítková - 1. místo: 50 P - 0:42,1. 50 M - 0:35,4. 100 M - 1:17,7. 200 M - 2:53,7. 100 PZ - 1:21,0. 2. místo: 50 VZ - 0:32,6. 100 VZ - 1:11,8. 200 PZ - 2:53,4. 100 P - 1:30,5.

Jakub Kovářů – 1. místo: 100 P - 1:14,4. 100 PZ - 1:06,2.

Vladimír Rambousek - 1. místo: 100 P - 1:16,4.

Michal Horňák - 1. místo: 100 PZ - 1:21,1. 2. místo: 50 VZ - 0:30,4.

Klára Kučerová – 1. místo: 100 Z - 1:06,5.

Nela Čermáková - 1. místo: 50 VZ - 0:28,2. 100 Z - 1:11,0.

Martin Šindler - 1. místo: 400 PZ - 5:36,0. 200 M - 2:42,2. 2. místo: 100 M - 1:14,2.

Jiří Fuxa - 1. místo: 50 VZ - 0:26,6. 200 VZ - 2:16,1. 2. místo: 100 VZ - 0:58,5.

Libor Kuchyňa - 1. místo: 100 VZ - 0:53,8. 400 VZ - 4:11,6. 50 M - 0:27,5. 100 Z - 1:04,2.

Vojtěch Horňák - 1. místo: 400 PZ - 6:15,9. 100 M - 1:26,0. 200 M - 3:18,6. 200 PZ - 2:59,7. 50 M - 0:38,2. 2. místo: 100 VZ - 1:12,5. 200 VZ - 2:33,0. 100 PZ - 1:25,9. 50 VZ - 0:34,1.

Martin Fuchs - 1. místo: 100 VZ - 1:04,3. 50 VZ - 0:30,3. 2. místo: 100 Z - 1:17,2. 200 Z - 2:43,0. 200 VZ - 2:20,3. 400 VZ - 5:02,1. 1 500 VZ - 19:52,5.

Adam Čermák - 1. místo: 50 M - 0:34,6. 2. místo: 100 M - 1:15,9. 200 M - 3:03,0. 50 VZ - 0:30,5. 200 PZ - 2:48,5. 400 PZ - 6:05,9.

Kristýna Holasová - 1. místo: 400 PZ - 5:29,1. 2. místo: 50 VZ - 0:30,8. 100 Z - 1:17,1.

Josef Kružík – 1. místo: 50 P - 0:38,6. 100 P - 1:23,4. 200 P - 3:02,2. 100 PZ - 1:18,5. 3. místo: 50 VZ - 0:30,5. 200 PZ - 2:51,4.

Vojtěch Simbartl – 1. místo: 100 P - 1:34,9. 200 P - 3:34,8. 100 PZ - 1:31,4. 3. místo: 50 VZ - 0:34,8. 100 Z - 1:38,6.

Matouš Bína - 1. místo: 100 Z - 1:07,8. 200 Z - 2:24,0. 50 VZ - 0:26,9. 200 VZ - 2:15,2. 3. místo: 100 PZ - 1:09,3.

Jana Bukovanová - 1. místo: 50 VZ - 0:31,5. 100 VZ - 1:08,4. 200 VZ - 2:36,4. 400 VZ - 5:42,9. 800 VZ - 11:44,1. 2. místo: 200 PZ - 3:01,0. 3. místo: 50 P - 0:44,1. 100 P - 1:32,0.

Markéta Smrčková
- 1. místo: 100 P - 1:36,4. 200 P - 3:28,6. 800 VZ - 11:55,8. 2. místo: 100 VZ - 1:16,8. 200 PZ - 3:07,6. 50 P - 0:45,9. 50 M - 0:40,9. 3. místo: 100 PZ - 1:28,2.

Denisa Adamcová - 1. místo: 50 Z - 0:39,1. 100 PZ - 1:27,3. 2. místo: 50 VZ - 0:34,8. 100 VZ - 1:15,5. 200 Z - 2:56,3. 3. místo: 100 Z - 1:25,1. 200 VZ - 2:44,8.

Hanuš Provázek - 1. místo: 100 M - 1:13,7. 200 P - 2:50,8. 2. místo: 100 P - 1:16,6. 200 PZ - 2:35,4. 3. místo: 200 Z - 2:40,5.

Jakub Čermák
- 1. místo: 800 VZ - 9:42,6. 100 VZ - 0:59,8. 2. místo: 200 VZ - 2:15,3. 50 VZ - 0:27,3. 3. místo: 100 Z - 1:10,4.

David Simbartl - 1. místo: 200 PZ - 2:29,8. 2. místo: 100 PZ - 1:08,5. 100 Z - 1:10,2. 200 Z - 2:31,8. 100 VZ - 1:00,5. 3. místo: 100 P - 1:17,1. 50 VZ - 0:27,8.

David Kružík - 1. místo: 100 P - 1:25,5. 200 P - 3:02,7. 2. místo: 50 P - 0:40,9. 50 VZ - 0:30,2. 200 PZ - 2:50,5. 3. místo: 100 PZ - 1:17,8. 100 VZ - 1:05,9.

Filip Souček - 1. místo: 50 M - 0:34,6. 200 M - 3:02,3. 3. místo: 50 VZ - 0:30,5. 100 VZ - 1:06,6. 50 P - 0:42,3. 100 M - 1:18,5. 100 Z - 1:21,8. 200 VZ - 2:28,2.

Daniel Čejka - 1. místo: 50 Z - 0:44,5. 2. místo: 100 Z - 1:36,4. 100 PZ - 1:35,0. 3. místo: 100 VZ - 1:19,9. 200 VZ - 3:00,8.

Marek Vacek - 1. místo: 100 PZ - 1:17,0. 2. místo: 100 P - 1:30,2. 200 P - 3:12,5. 3. místo: 50 P - 0:41,1. 50 VZ - 0:30,7.

Iva Váňová - 1. místo: 200 P - 4:26,8. 3. místo: 100 Z - 2:10,4.

Markéta Tužinská - 1. místo: 50 M - 1:04,0.

Lucie Růžičková - 1. místo: 100 Z - 2:00,4.

Sára Bambulová – 1. místo: 200 VZ - 3:47,2. 2. místo: 50 VZ - 0:42,0. 3. místo: 50 Z - 0:57,9. 50 M - 0:58,2. 100 PZ - 1:49,8. 100 P - 1:51,8.

Denisa Barteizalová - 1. místo: 50 VZ - 0:34,5. 2. místo: 50 M - 0:44,2. 400 VZ - 6:01,2. 3. místo: 100 VZ - 1:18,2. 200 VZ - 2:50,7. 100 M - 1:41,6. 50 P - 0:46,8.

Filip Vondra - 2. místo: 50 VZ - 0:46,5. 100 VZ - 1:42,6. 100 P - 2:01,4. 3. místo: 50 P - 0:57,3.

Radek Zach - 3. místo: 50 P - 0:39,2. 200 PZ - 2:42,5.

Jakub Jiroušek - 2. místo: 100 PZ - 1:20,9. 3. místo: 200 Z - 2:52,4.

Šárka Douchová - 1. místo: 50 Z - 0:49,0. 2. místo: 100 VZ - 1:33,3. 3. místo: 50 P - 0:48,9.

Jakub Dáňa – 2. místo: 50 Z - 0:44,8. 3. místo: 50 P - 0:49,4.

Matyáš Mička - 2. místo: 100 VZ - 1:49,3. 100 Z - 2:12,7. 50 P - 0:52,9. 100 P - 1:53,4. 3. místo: 50 VZ - 0:48,6. 100 PZ - 1:56,7.

Daniel Anděl - 2. místo: 100 P - 1:40,6. 3. místo: 100 PZ - 1:35,1. 50 M - 0:46,5.

Vojtěch Kotrba – 3. místo: 50 Z - 0:46,0.

Lucie Loubová - 2. místo: 50 Z - 0:40,8. 100 Z - 1:28,3. 100 M - 1:30,0. 200 VZ - 2:44,9. 3. místo: 100 PZ - 1:28,4.

Eva Pernicová - 2. místo: 50 Z - 0:46,3. 100 Z - 1:42,8. 100 P - 1:41,3. 200 P - 3:41,3. 3. místo: 50 VZ - 0:38,4.

Tereza Plánková - 3. místo: 50 Z - 0:55,2. 100 PZ - 2: 06,7.

Silvie Klusáková
- 2. místo: 50 Z - 0:53,6. 100 Z - 2:02,0.

Hana Vlčková
- 2. místo: 50 P - 0:53,2. 100 P - 1:55,0. 200 P - 3:55,6. 100 PZ - 2:00,8. 3. místo: 100 Z - 2:04,2.

Kateřina Jonášová - 2. místo: 50 P - 0:47,9. 100 P - 1:48,3. 100 PZ - 1:44,5. 50 M - 0:54,5. 3. místo: 50 VZ - 0:42,4. 100 VZ - 1:33,9.